Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/1 "2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 қарашадағы № 24/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/1 "2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 304 003,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 795 319,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 469,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 293 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 450 921,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 682 838 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 672 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 14 768 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 096 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 387 506,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 387 506,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 351 042 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 096 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 42 560,7 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 47 946 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 13/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 20 ноября 2024 года № 24/1
Маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 13/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 304 003,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 795 319,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 469,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 36 293 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 450 921,8 тысяч тенге;
2) затраты – 7 682 838 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 672 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 14 768 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 096 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 387 506,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 387 506,7 тысяч тенге:
поступление займов – 351 042 тысяч тенге;
погашение займов – 6 096 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 560,7 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 47 946 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

7 035
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 340
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмысты қ-атқару қызметі
6 200
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
6 200
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 200
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 200
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
310 211,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
30 067
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 067
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30 067
2
Әлеуметтiк көмек
233 185,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
233 185,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 697
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
462
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40 888,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 775,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
128 972
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
56 391
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46 959
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 959
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 248
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырыст ы орналастыру
1 300
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
411
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 782 556,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
909 310
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7 035
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 340
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 200
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
6 200
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 200
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 200
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
310 211,5
1
Социальное обеспечение
30 067
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 067
005
Государственная адресная социальная помощь
30 067
2
Социальная помощь
233 185,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
233 185,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 697
006
Оказание жилищной помощи
462
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40 888,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 775,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
128 972
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
56 391
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46 959
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 959
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 248
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 300
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
411
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 782 556,3
1
Жилищное хозяйство
909 310
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)