2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Афанасьев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 26/10 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Афанасьев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 686 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 447 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 148 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 81 091 мың теңге;
2) шығындар – 89 686 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған Афанасьев ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығынан;
2) Афанасьев ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
3) Афанасьев ауылдық округінің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Афанасьев ауылдық округінің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Афанасьев ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан;

Об утверждении бюджета Афанасьевского сельского округа района Шал акына на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 26/10
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Афанасьевского сельского округа района Шал акына на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 686 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 447 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 148 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81 091тысяч тенге;
2) затраты – 89 686 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Афанасьевского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Афанасьевского сельского округа;
3) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Афанасьевского сельского округа;
4) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Афанасьевского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Афанасьевского сельского округа;

5) бірыңғай жер салығынан;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. 2025 жылға арналған Афанасьев ауылдық округі бюджетінің кірістері ауылдық округтің коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден есебінен құрылады деп белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Афанасьев ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 12 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. 2025 жылға арналған Афанасьев ауылдық округінің бюджетіне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.

5) единого земельного налога;
6) платы за пользование земельными участками.
3. Установить, что доходы бюджета Афанасьевского сельского округа на 2025 год формируются за счет доходов от аренды имущества коммунальной собственности сельского округа.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Афанасьевского сельского округа на 2025 год в сумме 12 000 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Афанасьевского сельского округа на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского, областного и районного бюджета.

Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2025-2027 жылдарға арналған Шал ақын ауданының Афанасьев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Афанасьев ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы
мәслихатының төрағасы
Қ. Жанғожинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 26/10 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Шал ақын ауданы Афанасьев ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5

Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима Афанасьевского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета Афанасьевского сельского округа района Шал акына на 2025 - 2027 годы".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025года.
Председатель маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области К. Жангужинов
Приложение 1
к решению маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2024 года № 26/10
Бюджет Афанасьевского сельского округа района Шал акына на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5