Атырау қаласы Мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 қарашадағы № 134 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 458 578 416 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 397 238 699 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 432 166 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 796 368 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 111 183 мың теңге;
2) шығындар – 468 161 684 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 478 347 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 837 615 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 359 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Маслихата города Атырау от 20 декабря 2023 года № 74 "О бюджете города на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Атырау Атырауской области от 20 ноября 2024 года № 134
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 20 декабря 2023 года № 74 "О бюджете города на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт-1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах":
1) доходы – 458 578 416 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 397 238 699 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 432 166 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 796 368 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 111 183 тысяч тенге;
2) затраты – 468 161 684 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 478 347 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 837 615 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 359 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;

2 255
02
Қорғаныс
376 872
1
Әскери мұқтаждар
43 836
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43 836
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
43 836
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
333 036
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
333 036
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
327 947
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 089
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
568 621
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
568 621
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
568 621
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
568 621
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 098 095
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
255 878
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
255 878
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
254 578
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету
1 300
2
Әлеуметтiк көмек
4 732 614
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 446 410
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
60 904
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9 400
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 865 843
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
34 998
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
179 239
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
33 813
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
336 462
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
1 906 912

2 255
02
Оборона
376 872
1
Военные нужды
43 836
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43 836
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
43 836
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
333 036
122
Аппарат акима района (города областного значения)
333 036
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
327 947
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 089
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
568 621
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
568 621
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
568 621
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
568 621
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 098 095
1
Социальное обеспечение
255 878
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
255 878
005
Государственная адресная социальная помощь
254 578
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 300
2
Социальная помощь
4 732 614
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 446 410
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
60 904
006
Оказание жилищной помощи
9 400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 865 843
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
34 998
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
179 239
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33 813
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
336 462
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 906 912