"2024-2026 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 шілдедегі № 21-1 шешімі
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 181 421 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 564 905 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 245 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 616 271 мың теңге;
2) Шығындар – 6 300 631 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 119 210 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 119 210 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 119 210 мың теңге."
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 214 811 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 573 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 183 218 мың теңге;
2) шығындар – 215 958 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 147 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 147 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 11-1
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 23 июля 2024 года № 21-1
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата "О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 11-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 181 421 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 564 905 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 245 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 616 271 тысяч тенге;
2) затраты – 6 300 631 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 119 210 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 119 210 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 119 210 тысяч тенге."
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 214 811 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 573 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 183 218 тысяч тенге;
2) затраты – 215 958 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 147 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 147 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 480 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 480 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 480 мың теңге."
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024-2026 жылдарға арналған Майкөмген ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 132 088 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 10 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 129 608 мың теңге;
2)шығындар – 139 327 мың теңге;
3)таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 7 239 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 239 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 239 мың теңге."
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024-2026 жылдарға арналған Ақкиізтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 106 204 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 883 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 102 256 мың теңге;
2) шығындар – 120 065 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 861 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 861 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 861 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімге 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 480 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 480 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 480 тысяч тенге."
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Майкумгенского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 132 088 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 470 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 129 608 тысяч тенге;
2) затраты – 139 327 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 239 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7 239 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 239 тысяч тенге."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Аккиизтогайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 106 204 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 883 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 65 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 102 256 тысяч тенге;
2) затраты – 120 065 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 861 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 861 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 861 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.