"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 10-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 24-1 шешімі
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 10-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 214 658 964,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 211 317 496 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 205 143 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 136 789 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 998 184,3 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер –1 352 мың теңге;
2) шығындар – 219 103 148,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 9 373 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 14 768 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 5 395 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 453 557 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 453 557 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 768 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 395 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 444 184 мың теңге."
2. Көрсетілген шешіміне 1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасының
уақытша міндетін атқарушы
С. Мамбетова
Жылыой аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
26 қарашадағы № 24-1
шешіміне қосымша
Жылыой аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
20 желтоқсандағы № 10-3
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға нақталынған бюджет
Санаты
Соммасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I . Кірістер

О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 10-3
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 26 ноября 2024 года № 24-1
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 10-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 214 658 964,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 211 317 496 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 205 143 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 136 789 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 998 184,3 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 352,0 тысяч тенге;
2) затраты – 219 103 148,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 373 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 768 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 395 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 453 557 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 4 453 557 тысяч тенге:
поступление займов – 14 768 тысяч тенге;
погашение займов – 5 395 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 444 184 тысяч тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно исполняющая обязанности
председателя маслихата
С. Мамбетова
Приложение к решению
Жылыойского районного
маслихата от 26 ноября
2024 года № 24-1
Приложение 1 к решению
Жылыойского районного
маслихата от 20 декабря
2023 года № 10-3
Уточненный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяча тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I . Доходы

13 845
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 708 301
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 801
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
44 396
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
54 713
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
366 881
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
7 441
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
122 865
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 890
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 100
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
270
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 200
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
405
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 640 004
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 764 790
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
9 986
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 754 804
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 192 979
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
231 871
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
255 921
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2 855 600
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
939 428
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
769 527
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
7 819 365
121
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер

13 845
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 708 301
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 801
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
44 396
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
54 713
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
366 881
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
7 441
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
122 865
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
106 890
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 100
021
Капитальные расходы государственного органа
270
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14 200
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
405
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 640 004
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 764 790
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9 986
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 754 804
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 192 979
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
231 871
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
255 921
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 855 600
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
939 428
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
769 527
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
7 819 365
121
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера