2025-2027 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 26-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2025-2027 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 447 960 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 962 482 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 002 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 481 469 мың теңге;
2) шығындар – 2 447 960 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 188 159 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 962 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 159 117 мың теңге;
2) шығындар – 188 159 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Жем ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2025-2027 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2024 года № 26-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект бюджетов города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2025-2027 годы Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 447 960 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 962 482 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 002 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 481 469 тысяч тенге;
2) затраты – 2 447 960 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 188 159 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 962 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 159 117 тысяч тенге;
2) затраты – 188 159 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Жемского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

6. 2025-2027 жылдарға арналған Майкөмген ауылдық округінің бюджеті тиісінше16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 361 022 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 936 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 358 076 мың теңге;
2) шығындар – 361 022 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Ақкиізтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 71 343 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 170 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 67 103 мың теңге;
2) шығындар – 71 343 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
8. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 369 595 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласы – 152 111 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 30 522 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 39 822 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 34 100 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 35 615 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 38 159 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 39 266 мың теңге.
9. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 369 595 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:

6. Утвердить бюджет Майкумгенского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 361 022 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 936 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 358 076 тысяч тенге;
2) затраты – 361 022 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Аккиизтогайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 71 343 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 170 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 67 103 тысяч тенге;
2) затраты – 71 343 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
8. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2025 год в сумме 369 595 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 152 111 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 30 522тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 39 822 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 34 100 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 35 615 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 38 159 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 39 266 тысяч тенге.
9. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты акима города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2026 год в 369 595 тысяч тенге, в том числе: