Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 86 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 143 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 86 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 143 683 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 951 063 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 678 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 694 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 13 150 248 мың теңге;
2) шығындар – 21 950 989 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 768 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 304 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 536 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 834 074 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 834 074 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 832 063 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 536 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 019 547 мың теңге .".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 12 755 309 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 71 420 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 2 971 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 137 354 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 32 655 мың теңге;
азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке - 34 694 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарына – 67 500 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 752 439 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтар жинайтын сұрыптау қондырғыларын сатып алуға – 87 000 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға – 348 910 мың теңге;

О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 86 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 30 сентября 2024 года № 143
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О районном бюджете на 2024-2026 годы" Махамбетского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 86 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доход – 19 143 683 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 951 063 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 678 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 694 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 150 248 тысяч тенге;
2) затраты – 21 950 989 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 768 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 304 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 2 834 074 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 834 074 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 832 063 тысяч тенге;
погашение займов – 17 536 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 019 547 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 12 755 309 тысячи тенге, в том числе:
71 420 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2 971 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
137 354 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
32 655 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
34 694 тысяч тенге – на социальную помощь отдельным категориям граждан;
67 500 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
752 439 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
87 000 тысяч тенге – на приобретение сортировочных установок по сбору твердых бытовых отходов;
348 910 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;

елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 116 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 3 696 682 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 2 773 588 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 2 096 625 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 130 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 800 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 107 471 мың теңге;
арнаулы техникалар сатып алуға – 500 000 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 626 592 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 878 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 353 361 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 160 474 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 14 819 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 2 862 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына - 53 650 мың теңге;
ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға – 3 000 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 2 781 мың теңге;

116 000 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
3 696 682 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог;
2 773 588 тысяч тенге – на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
2 096 625 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктов;
130 000 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
1 800 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
107 471 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства.
500 000 тысяч тенге – на приобретение специальной техники.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 626 592 тысяч тенге, в том числе:
1 878 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
353 361 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
160 474 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
14 819 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
2 862 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
53 650 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа;
3 000 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда сельского округа;
2 781 тысяч тенге – на текущие и капитальные затраты организаций культуры;

16287
007
Аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай –ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16287
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
27808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27808
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
27808
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
566043
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42655
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42655
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
441696
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29074
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
165
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
148306
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
75420
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
184577
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81692
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру жөніндегі қызметтер

16287
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16287
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
27808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог (города областного значения)
27808
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
27808
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
566043
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
42655
005
Государственная адресная социальная помощь
42655
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
441696
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29074
006
Оказание жилищной помощи
165
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
148306
010
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
75420
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами,специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного специалистами жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
184577
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
81692
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения