Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 86 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 154 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 86 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 329 972 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 504 701 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –3 024 мың теңге;
трансферттертүсімдері – 15 778 046 мың теңге;
2) шығындар – 23 979 726 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 306 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 49 842 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 536 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 682 060 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 682 060 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 680 049 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 536 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 019 547 мың теңге.
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 15 383 107 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға –41 548 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 2 728 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 82 412 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 38 810 мың теңге;
азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке - 34 694 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарына – 58 772 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 735 381 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтар жинайтын сұрыптау қондырғыларын сатып алуға – 87 000 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға – 293 676 мың теңге;

О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 86 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 17 декабря 2024 года № 154
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О районном бюджете на 2024-2026 годы" Махамбетского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 86 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доход – 21 329 972 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 504 701 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 44 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 024 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 778 046 тысяч тенге;
2) затраты – 23 979 726 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 306 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 49 842 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 682 060 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -2 682 060 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 680 049 тысяч тенге;
погашение займов – 17 536 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –2 019 547 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме –15 383 107 тысячи тенге, в том числе:
41 548 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2 728 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
82 412 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
38 810 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
34 694 тысяч тенге – на социальную помощь отдельным категориям граждан;
58 772 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
735 381 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
87 000 тысяч тенге – на приобретение сортировочных установок по сбору твердых бытовых отходов;
293 676 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;

елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 116 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі, жәй жөндеуге - 3 136 408 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 2 003763 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға –4 331 655 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 144 491 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 2 369 434 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 107 079 мың теңге;
арнаулы техникалар сатып алуға – 500 000 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 357 323 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдай салдарынан жеке және заңды тұлғаларға келтірілген залалды өтеуге және жұмылдырылған арнайы техникалардың жалға алу қызметінің берешектерін өтеуге - 939 249 мың теңге;
отбасы қолдау орталықтарын ашуға – 2 684 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 919 887 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 832 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 298 127 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 159 580 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 13 222 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 360 185 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына -13 650 мың теңге;
ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға – 2 958 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 2 781 мың теңге;
су тасқынына дайындық жұмыстарына – 67 552 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын көрсету үшін – 49 842 мың теңге бюджеттік кредит көзделгені ескерілсін.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

116 000 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
3 136 408 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог;
2 003 763 тысяч тенге – на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
4 331 655 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктов;
144 491 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
2 369 434 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
107 079 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства.
500 000 тысяч тенге – на приобретение специальной техники;
357 323 тысяч тенге – на уличное освещение населенных пунктов;
939 249 тысяч тенге - на возмещение ушерба причиненного физическим и юридическим лицам в результате стихийным бедствием природного характера и возмещение задолженности услуги аренда мобилизованной специальной техники;
2 684 тысяч тенге - на открытие центры поддержки семьи.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 919 887 тысяч тенге, в том числе:
1 832 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
298 127 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
159 580 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
13 222 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
360 185 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
13 650 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа;
2 958 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда сельского округа;
2 781 тысяч тенге – на текущие и капитальные затраты организаций культуры:
67 552 тысяч тенге – к работам по подготовке к паводку.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные кредиты из областного бюджета для предоставления мер социальной поддержки специалистов – 49 842 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:

1000
02
Қорғаныс
1571398
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4838
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4838
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1553678
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1553678
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12882
007
Аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай –ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12882
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
24563
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24563
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
24563
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
536681
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47290
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47290
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
404683
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29075
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
68
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
147204
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3508
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
75937
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

1000
02
Оборона
1571398
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4838
005
Мероприятия врамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4838
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1553678
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1553678
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12882
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12882
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
24563
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог (города областного значения)
24563
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
24563
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
536681
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
47290
005
Государственная адресная социальная помощь
47290
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
404683
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29075
006
Оказание жилищной помощи
68
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
147204
010
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3508
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
75937
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами,специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного специалистами жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью