Исатай ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 68-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 сәуірдегі № 84-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2024-2026 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 68-VIІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 353 092 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 49 644 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 303 330 мың теңге.
2) шығындар – 359 289 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 6 197 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 197 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 6 197 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 259 514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 96 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 250 509 мың теңге.
2) шығындар – 261 284 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 770 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 770 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 770 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 68-VІІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2024-2026 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17 апреля 2024 года № 84-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2022 года № 68-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 353 092 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 49 644 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 118 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 303 330 тысяч тенге.
2) затраты – 359 289 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 6 197 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 6 197 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 6 197 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 259 514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 250 509 тысяч тенге.
2) затраты – 261 284 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 770 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 1 770 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 770 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 130 мың теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. Исатай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 145 451 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 841 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 156 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 142 454 мың теңге.
2) шығындар – 146 106 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 655 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 655 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 655 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Зинеден ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 189 015 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 835 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 186 180 мың теңге.
2) шығындар – 191 066 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 051 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 051 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 2 051 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 1 310 458 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 260 751 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 180 132 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 226 500 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 275 636 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 1 130 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 145 451 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 841 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 156 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 142 454 тысяч тенге.
2) затраты – 146 106 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 655 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 655 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 655 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Зинеденкого сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 189 015 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 835 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 186 180 тысяч тенге.
2) затраты – 191 066 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 051 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 051 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 051 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2024 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 310 458 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 260 751 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 180 132 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 226 500 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 275 636 тысяч тенге;

Исатай ауылдық округі 90 316 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 150 774 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 126 349 мың теңге көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.

Исатайский сельский округ 90 316 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 150 774 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 126 349 тысяч тенге."
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайрллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.