Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 62-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 маусымдағы № 98-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 62-VІІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 210 785 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 354 162 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 124 501 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 724 822 мың теңге;
2) шығындар – 10 773 113 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 14 577 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 35 074 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 497 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 576 905 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 576 905 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 491 974 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 497 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 105 428 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 1 331 169 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 266 196 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 91 680 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 148 680 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 122 544 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 181 440 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 278 956 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 241 673 мың теңге көзделсін.".
11 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2 728 789 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 1 198 750 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі жарықтандыру жүйесін дамытуға – 363 825 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту– 302 000 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Исатайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 62-VІIІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 14 июня 2024 года № 98-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 62-VІIІ следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 210 785 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 354 162 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 124 501 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 724 822 тысяч тенге;
2) затраты - 10 773 113 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 577 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 35 074 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 497 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 576 905 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 1 576 905 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 491 974 тысяч тенге;
погашение займов - 20 497 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 105 428 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 331 169 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 266 196 тысяч тенге;
Исатайкий сельский округ 91 680 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 148 680 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 122 544 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 181 440 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 278 956 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 241 673 тысяч тенге.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 2 728 789 тысяч тенге, в том числе:
1 198 750 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
363 825 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
302 000 тысяч тенге – на реализацию социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға - 69 296 мың теңге;
тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға және ЖСҚ әзірлеуге – 30 899 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 419 975 мың теңге;
мәдениет нысандарын дамытуға – 100 000 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 244 044 мың теңге.".
2. Жаңа тармақпен толықтырылсын:
"15. Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу – 456 900 мың теңге.".
3. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.

69 296 тысяч тенге - на развитие объектов государственных органов;
30 899 тысяч тенге - на разработку ПСД строительство инженерно –коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
419 975 тысяч тенге – развитие объектов спорта;
100 000 тысяч тенге – развитие объектов культуры;
244 044 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.".
2. Дополнить новым пунктом:
"15. Кредитование районного бюджетов на приобретение жилья – 456 900 тысяч тенге.".
3. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайруллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

14 730
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 730
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
37 594
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37 594
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35 594
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
60 686
01
Құқық қорғау қызметi
60 686
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
60 686
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
60 686
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
647 670
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
60 894
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
60 894
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60 894
02
Әлеуметтiк көмек
426 497
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
426 497
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 327
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
170 320
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 818
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
70 392
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
53 277
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
108 163
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
160 279
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

14 730
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 730
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
37 594
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37 594
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35 594
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
60 686
1
Правоохранительная деятельность
60 686
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
60 686
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
60 686
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
647 670
01
Социальное обеспечение
60 894
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
60 894
005
Государственная адресная социальная помощь
60 894
02
Социальная помощь
426 497
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
426 497
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 327
006
Оказание жилищной помощи
1 200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
170 320
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 818
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 392
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
53 277
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
108 163
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
160 279
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района ( города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)