2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 129-VIII шешімі
Индер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының аудандық бюджеті тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 7 331 057 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 369 074 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 275 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 925 508 мың теңге;
2) шығындар – 7 331 057 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 45 218 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 45 218 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 45 218 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 45 218 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 45 218 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

Об утверждении бюджета Индерского района на 2025-2027 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2024 года № 129-VIII
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Индерского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 331 057 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 369 074 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 275 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 925 508 тысяч тенге;
2) затраты – 7 331 057 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 218 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 218 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 45 218 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 45 218 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 45 218 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.

2. Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2025 жылға 2 485 699 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 30 012 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 45 218 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.

2. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 2 485 699 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 30 012 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 45 218 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 337 316 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгенi ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 3 102 493 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.
7. 2025 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 1 601 362 мың теңге сомасында көзделгенi ескерілсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены текущие
целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 337 316 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и кредиты из областного бюджета в сумме 3 102 493 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы сувенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов, в сумме 1 601 362 тысяч тенге.

1 000
040
Мемлекеттік органдарын объектілерін дамыту
1 000
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
28 721
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 721
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 231 394
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137 802
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 964
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 087 628
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
25 562
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 562
02
Қорғаныс
27 848
1
Әскери мұқтаждар
21 422
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 422
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 422
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 426
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 426
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 646
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 780
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
856 035
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
277 985
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
277 985
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
277 985
2
Әлеуметтiк көмек
492 553
451
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
492 553
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 480
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
792
007
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
183 619
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 000
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
52 230
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну

1 000
040
Развитие объектов государственных органов
1 000
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
28 721
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне (города областного значения)
28 721
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 231 394
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
137 802
013
Капитальные расходы государственного органа
5 964
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 087 628
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
25 562
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
25 562
02
Оборона
27 848
1
Военные нужды
21 422
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 422
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 422
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 426
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 426
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 646
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 780
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
856 035
1
Социальное обеспечение
277 985
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
277 985
005
Государственная адресная социальная помощь
277 985
2
Социальная помощь
492 553
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
492 553
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 480
006
Оказание жилищной помощи
792
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
183 619
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 000
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
52 230
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью