2025-2027 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 173-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 428 103 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 348 922 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 287 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 700 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 042 194 мың теңге;
2) шығындар – 14 428 103 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 72 742 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 742 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 74 742 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 74 742 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 74 742 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2025 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 161 420 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 495 955 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауылдық округіне 76 400 мың теңге;
Мақаш ауылдық округіне 114 861 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 75 364 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 77 776 мың теңге;
Нұржау ауылдық округіне 88 177 мың теңге;
Азғыр ауылдық округіне 74 345 мың теңге;
Дынғызыл ауылдық округіне 62 770 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне 98 911 мың теңге;
Сүйіндік ауылдық округіне 87 389 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 59 794 мың теңге;
Кудряшов ауылдық округіне 67 097 мың теңге;
Орлы ауылдық округіне 77 054 мың теңге;
Бөкейхан ауылдық округіне 85 673 мың теңге;
Теңіз ауылдық округіне 82 586 мың теңге;
Сафон ауылдық округіне 95 734 мың теңге;

Об утверждении районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2024 года № 173-VIII
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 428 103 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 348 922 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 287 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 042 194 тысяч тенге;
2) затраты – 14 428 103 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 742 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 742 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 74 742 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 74 742 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 74 742 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Установить на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 161 420 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2025 год в сумме 1 495 955 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Құрманғазы 76 400 тысяч тенге;
Макашскому сельскому округу 114 861 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 75 364 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 77 776 тысяч тенге;
Нуржаускому сельскому округу 88 177 тысяч тенге;
Азгирскому сельскому округу 74 345 тысяч тенге;
Дынгызылскому сельскому округу 62 770 тысяч тенге;
сельскому округу Жаңаталап 98 911 тысяч тенге;
Суюндукскому сельскому округу 87 389 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 59 794 тысяч тенге;
Кудряшовскому сельскому округу 67 097 тысяч тенге;
Орлинскому сельскому округу 77 054 тысяч тенге;
Бокейханскому сельскому округу 85 673 тысяч тенге;
Тенизскому сельскому округу 82 586 тысяч тенге;
Сафонскому сельскому округу 95 734 тысяч тенге;

Көптоғай ауылдық округіне 52 779 мың теңге;
Асан ауылдық округіне 72 437 мың теңге.
4. 2025 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 73 442 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 72 742 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Г.Калиева
Құрманғазы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы

Коптогайскому сельскому округу 52 779 тысяч тенге;
Асанскому сельскому округу 72 437 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 73 442 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены из республиканского бюджета бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 72 742 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Г.Калиева
Приложение 1к решению
Курмангазинского районного