"2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 7/85-VІII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 14/179-VIIІ шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы №7/85-VІII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 325 161 163 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 69 036 227 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 36 420 238 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 117 731 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 219 586 967 мың теңге;
2) шығындар – 1 309 094 871 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 39 112 883 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70 695 836 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 582 953 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 000 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 6 000 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 29 046 591 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 29 046 591 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 44,3 пайыз;
Жетісай ауданының – 54,3 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 47,4 пайыз;
Келес ауданының – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 50,5 пайыз;
Ордабасы ауданының – 49,5 пайыз;
Отырар ауданының – 50 пайыз;
Сайрам ауданының – 52,2 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 50 пайыз;
Сауран ауданының – 50 пайыз;
Созақ ауданының – 48,6 пайыз;
Төлеби ауданының – 46,2 пайыз;
Түлкібас ауданының – 53,3 пайыз;
Шардара ауданының – 48,3 пайыз;
Арыс қаласының – 54,3 пайыз;
Кентау қаласының – 41,7 пайыз;
Түркістан қаласының – 50 пайыз;
облыстық бюджетке:

О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 7/85-VІII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 14/179-VIIІ. Прекращено действие в связи с истечением срока
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2023 года №7/85-VІII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 325 161 163 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 69 036 227 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 420 238 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 117 731 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 1 219 586 967 тысяч тенге;
2) затраты – 1 309 094 871 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 112 883 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 695 836 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 582 953 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 000 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 000 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 29 046 591 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 29 046 591 тысяча тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в бюджет района Байдибек – 44,3 процента;
Жетысайского района – 54,3 процента;
Казыгуртского района – 47,4 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 50,5 процента;
Ордабасынского района – 49,5 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 52,2 процента;
Сарыагашского района – 50 процентов;
района Сауран – 50 процентов;
Созакского района – 48,6 процента;
Толебийского района – 46,2 процента;
Тюлькубасского района – 53,3 процента;
Шардаринского района – 48,3 процента;
города Арыс – 54,3 процента;
города Кентау – 41,7 процента;
города Туркестан – 50 процентов;
в областной бюджет:

Бәйдібек ауданынан – 55,7 пайыз;
Жетісай ауданынан – 45,7 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 52,6 пайыз;
Келес ауданынан – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 49,5 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 50,5 пайыз;
Отырар ауданынан – 50 пайыз;
Сайрам ауданынан – 47,8 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 50 пайыз;
Сауран ауданынан – 50 пайыз;
Созақ ауданынан – 51,4 пайыз;
Төлеби ауданынан – 53,8 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 46,7 пайыз;
Шардара ауданынан – 51,7 пайыз;
Арыс қаласынан – 45,7 пайыз;
Кентау қаласынан – 58,3 пайыз;
Түркістан қаласынан – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
әлеуметтік салығы бойынша:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 47,8 пайыз;
Жетісай ауданының – 43,2 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 44,8 пайыз;
Келес ауданының – 58,3 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 48,6 пайыз;
Ордабасы ауданының – 41 пайыз;
Отырар ауданының – 50 пайыз;
Сайрам ауданының – 48,7 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 50 пайыз;
Сауран ауданының – 52,9 пайыз;
Созақ ауданының – 47,2 пайыз;
Төлеби ауданының – 42,8 пайыз;
Түлкібас ауданының – 50,5 пайыз;
Шардара ауданының – 70 пайыз;
Арыс қаласының – 58,2 пайыз;
Кентау қаласының – 47,8 пайыз;
Түркістан қаласының – 45,2 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 52,2 пайыз;
Жетісай ауданынан – 56,8 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 55,2 пайыз;
Келес ауданынан – 41,7 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 51,4 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 59 пайыз;
Отырар ауданынан – 50 пайыз;
Сайрам ауданынан – 51,3 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 50 пайыз;
Сауран ауданынан – 47,1 пайыз;
Созақ ауданынан – 52,8 пайыз;
Төлеби ауданынан – 57,2 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 49,5 пайыз;
Шардара ауданынан – 30 пайыз;
Арыс қаласынан – 41,8 пайыз;
Кентау қаласынан – 52,2 пайыз;
Түркістан қаласынан – 54,8 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.";
9-тармақта "1 500 000" деген цифрлар "600 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

от района Байдибек – 55,7 процента;
Жетысайского района – 45,7 процента;
Казыгуртского района – 52,6 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 49,5 процента;
Ордабасынского района – 50,5 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 47,8 процента;
Сарыагашского района – 50 процентов;
района Сауран – 50 процентов;
Созакского района – 51,4 процента;
Толебийского района – 53,8 процента;
Тюлькубасского района – 46,7 процента;
Шардаринского района – 51,7 процента;
города Арыс – 45,7 процента;
города Кентау – 58,3 процента;
города Туркестан – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по социальному налогу:
в бюджет района Байдибек – 47,8 процента;
Жетысайского района – 43,2 процента;
Казыгуртского района – 44,8 процента;
Келесского района – 58,3 процента;
Мактааральского района – 48,6 процента;
Ордабасынского района – 41 процент;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 48,7 процента;
Сарыагашского района – 50 процентов;
района Сауран – 52,9 процента;
Созакского района – 47,2 процента;
Толебийского района – 42,8 процента;
Тюлькубасского района – 50,5 процента;
Шардаринского района – 70 процентов;
города Арыс – 58,2 процента;
города Кентау – 47,8 процента;
города Туркестан – 45,2 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 52,2 процента;
Жетысайского района – 56,8 процента;
Казыгуртского района – 55,2 процента;
Келесского района – 41,7 процента;
Мактааральского района – 51,4 процента;
Ордабасынского района – 59 процентов;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 51,3 процента;
Сарыагашского района – 50 процентов;
района Сауран – 47,1 процента;
Созакского района – 52,8 процента;
Толебийского района – 57,2 процента;
Тюлькубасского района – 49,5 процента;
Шардаринского района – 30 процентов;
города Арыс – 41,8 процента;
города Кентау – 52,2 процента;
города Туркестан – 54,8 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты районов (городов областного значения) – 100 процентов;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.";
в пункте 9 цифры "1 500 000" заменить цифрами "600 000";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

460 727
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 608 246
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 733 761
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
2 899 323
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
36 667
261
Облыстың білім басқармасы
1 334 678
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 252 369
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
82 309
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 328 137
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 328 137
2
Әлеуметтiк көмек
29 777 631
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
29 777 631
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
29 777 631
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
22 113 615
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
22 093 520
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
261 780
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
320 310
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
169 830
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
69 980
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
604 329
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20 667 291
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
20 095
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 095
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
106 692 229
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 580 351
271
Облыстың құрылыс басқармасы
9 910 351
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 436 322
013
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

460 727
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 608 246
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 733 761
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
2 899 323
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
36 667
261
Управление образования области
1 334 678
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 252 369
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
82 309
271
Управление строительства области
1 328 137
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 328 137
2
Социальная помощь
29 777 631
256
Управление координации занятости и социальных программ области
29 777 631
068
Программа занятости
29 777 631
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
22 113 615
256
Управление координации занятости и социальных программ области
22 093 520
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
261 780
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
320 310
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
169 830
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
69 980
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
604 329
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
20 667 291
752
Управление общественного развития области
20 095
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 095
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
106 692 229
1
Жилищное хозяйство
10 580 351
271
Управление строительства области
9 910 351
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 436 322
013
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

450 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
39 774
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 844
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
83 700
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
25 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
8 494 702
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 047 762
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 621 325
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
13 119 316
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 850 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 910 336
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
6 910 336
719
Облыстың ветеринария басқармасы
8 350 064
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 441
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
4 467
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
145
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
88 380
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
17 185
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
508 648
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
30 414
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
6 024 688
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
19 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
701 015
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

450 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
39 774
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 844
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
83 700
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
25 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
8 494 702
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 047 762
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 621 325
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
13 119 316
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 850 000
271
Управление строительства области
6 910 336
020
Развитие объектов сельского хозяйства
6 910 336
719
Управление ветеринарии области
8 350 064
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
173 441
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
4 467
009
Организация санитарного убоя больных животных
145
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
88 380
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
17 185
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
508 648
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
30 414
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
6 024 688
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
19 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
701 015
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)