2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 14/180-VIIІ шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 327 460 504 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 64 138 098 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 5 898 267 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 323 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 257 418 816 мың теңге;
2) шығындар – 1 357 462 076 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 18 837 174 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27 950 596 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 787 770 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 184 338 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 3 184 338 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -14 348 736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 14 348 736 мың теңге.
2. 2025 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне - 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) - 50 пайыз.
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Бәйдібек, Қазығұрт, Ордабасы, Сарыағаш және Сауран аудандарынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне - 50 пайыз;
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 57,5 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 57,4 пайыз;
Ордабасы ауданының – 67,7 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 80,4 пайыз;
Сауран ауданының – 56,2 пайыз;
облыстық бюджетке Бәйдібек, Қазығұрт, Ордабасы, Сарыағаш және Сауран аудандарынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) - 50 пайыз.
Бәйдібек ауданынан – 42,5 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 42,6 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 32,3 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 19,6 пайыз;

Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 14/180-VIIІ
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 327 460 504 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 64 138 098 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 898 267 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 323 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 257 418 816 тысяч тенге;
2) затраты – 1 357 462 076 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 18 837 174 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 950 596 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 787 770 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 184 338 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3 184 338 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 14 348 736 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 14 348 736 тысяч тенге.
2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, кроме Байдибекского, Казыгуртского, Ордабасинского, Сарыагашского и Сауранского районов, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в бюджет Байдибекского района – 57,5 процента;
Казыгуртского района – 57,4 процента;
Ордабасинского района – 67,7 процента;
Сарыагашского района – 80,4 процента;
район Сауран – 56,2 процента;
в областной бюджет, кроме Байдибекского, Казыгуртского, Ордабасинского, Сарыагашского и Сауранского районов, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от Байдибекского района – 42,5 процента;
Казыгуртского района – 42,6 процента;
Ордабасинского района – 32,3 процента;
Сарыагашского района – 19,6 процента;

Сауран ауданынан – 43,8 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) - 50 пайыз.
әлеуметтік салығы бойынша;
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 48,4 пайыз;
Жетісай ауданының – 48,8 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 47,8 пайыз;
Келес ауданының – 48,7 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 50 пайыз;
Ордабасы ауданының – 47,1 пайыз;
Отырар ауданының – 50 пайыз;
Сайрам ауданының – 49,6 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 47,8 пайыз;
Сауран ауданының – 57,2 пайыз;
Созақ ауданының – 58,5 пайыз;
Төлеби ауданының – 48,1 пайыз;
Түлкібас ауданының – 47,2 пайыз;
Шардара ауданының – 63,1 пайыз;
Арыс қаласының – 47,5 пайыз;
Кентау қаласының – 47,6 пайыз;
Түркістан қаласының – 50 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 51,6 пайыз;
Жетісай ауданынан – 51,2 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 52,2 пайыз;
Келес ауданынан – 51,3 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 50 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 52,9 пайыз;
Отырар ауданынан – 50 пайыз;
Сайрам ауданынан – 50,4 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 52,2 пайыз;
Сауран ауданынан – 42,8 пайыз;
Созақ ауданынан – 41,5 пайыз;
Төлеби ауданынан – 51,9 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 52,8 пайыз;
Шардара ауданынан – 36,9 пайыз;
Арыс қаласынан – 52,5 пайыз;
Кентау қаласынан – 52,4 пайыз;
Түркістан қаласынан – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.
3. 2025 жылға аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың жалпы көлемдері 10 832 891 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның iшiнде:
Сайрам ауданынан – 3 337 120 мың теңге;
Сарыағаш ауданынан – 1 317 531 мың теңге;
Созақ ауданынан – 4 987 591 мың теңге;
Түркістан қаласынан – 1 190 649 мың теңге.
4. 2025 жылға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 26 283 527 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Бәйдібек ауданына – 2 456 479 мың теңге;
Жетісай ауданына – 2 941 452 мың теңге;
Қазығұрт ауданына – 377 475 мың теңге;
Келес ауданына – 3 092 434 мың теңге;
Мақтаарал ауданына – 3 711 413 мың теңге;

район Сауран – 43,8 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в областной бюджет, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по социальному налогу:
в бюджет района Байдибек – 48,4 процентов;
Жетысайского района – 48,8 процента;
Казыгуртского района – 47,8 процента;
Келесского района – 48,7 процента;
Мактааральского района – 50 процента;
Ордабасынского района – 47,1 процент;
Отрарского района – 50 процента;
Сайрамского района – 49,6 процента;
Сарыагашского района – 47,8 процента;
района Сауран – 57,2 процента;
Созакского района – 58,5 процента;
Толебийского района – 48,1 процента;
Тюлькубасского района – 47,2 процента;
Шардаринского района – 63,1 процентов;
города Арыс – 47,5 процента;
города Кентау – 47,6 процента;
города Туркестан – 50 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 51,6 процента;
Жетысайского района – 51,2 процента;
Казыгуртского района – 52,2 процента;
Келесского района – 51,3 процентов;
Мактааральского района – 50 процента;
Ордабасынского района – 52,9 процентов;
Отрарского района – 50 процента;
Сайрамского района – 50,4 процента;
Сарыагашского района – 52,2 процента;
района Сауран – 42,8 процента;
Созакского района – 41,5 процента;
Толебийского района – 51,9 процента;
Тюлькубасского района – 52,8 процента;
Шардаринского района – 36,9 процентов;
города Арыс – 52,5 процента;
города Кентау – 52,4 процента;
города Туркестан – 50 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты районов (городов областного значения) – 100 процентов;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет в общей сумме 10 832 891 тысяч тенге, в том числе:
от Сайрамского района – 3 337 120 тысяч тенге;
Сарыагашского района – 1 317 531 тысяч тенге;
Созакского района – 4 987 591 тысяч тенге;
города Туркестан – 1 190 649 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты, в общей сумме 26 283 527 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек – 2 456 479 тысяч тенге;
Жетысайскому району – 2 941 452 тысяч тенге;
Казыгуртскому району – 377 475 тысяч тенге;
Келесскому району – 3 092 434 тысяч тенге;
Мактааральскому району – 3 711 413 тысяч тенге;

Ордабасы ауданына – 1 208 502 мың теңге;
Отырар ауданына – 3 099 138 мың теңге;
Сауран ауданына – 2 556 164 мың теңге;
Төлеби ауданына – 1 053 139 мың теңге;
Түлкібас ауданына – 926 496 мың теңге;
Шардара ауданына – 2 103 983 мың теңге;
Арыс қаласына – 1 059 491 мың теңге;
Кентау қаласына – 1 697 361 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы;
облыстың жер қатынастары басқармасы;
облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы;
облыстың мәдениет басқармасы,
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Ордабасынскому району – 1 208 502 тысяч тенге;
Отрарскому району – 3 099 138 тысяч тенге;
району Сауран – 2 556 164 тысяч тенге;
Толебийскому району – 1 053 139 тысяч тенге;
Тюлькубасскому району – 926 496 тысяч тенге;
Шардаринскому району – 2 103 983 тысяч тенге;
городу Арыс – 1 059 491 тысяч тенге;
городу Кентау – 1 697 361 тысяч тенге.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению финансов и государственных активов области;
управлению земельных отношений области;
управлению координации занятости и социальных программ области;
управлению физической культуры и спорта области;
управление культуры области;
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению строительства области;
управлению архитектуры и градостроительства области;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению строительства области;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.

7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген кредиттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен көрсетілген трансферттердің түсімдерін бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

7. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрено кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение кредитования бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета.
Распределение поступлений указанных трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов осуществляется на основании постановления акимата области.

9. Облыс әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 1 500 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
11. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Н.Әбішов
Түркістан облыстық мәслихатының
2024 жылғы 13 желтоқсандағы
№14/180-VІIІ шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған арналған облыстық бюджет
Санаты Атауы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
І. Кірістер

9. Утвердить резерв акимата области на 2025 год в сумме 1 500 000 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год, согласно приложению 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель областного маслихата Н.Абишов
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного маслихата
от 13 декабря 2024 года № 14/180-VІIІ
Областной бюджет на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

2 092 646
271
Облыстың құрылыс басқармасы
954 730
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
954 730
3
Мамандандырылған медициналық көмек
8 940 225
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 940 225
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
8 940 225
4
Емханалар
107 112
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
107 112
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
107 112
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
130 951
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
130 951
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
130 951
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
15 681 131
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
15 681 131
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
294 961
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
139 331
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
78 228
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
54 600
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
109 500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
15 004 511
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
89 260 441
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 809 093
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 253 894
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
849 323
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
450 782
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 759 162
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 092 646
271
Управление строительства области
954 730
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
954 730
3
Специализированная медицинская помощь
8 940 225
253
Управление здравоохранения области
8 940 225
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
8 940 225
4
Поликлиники
107 112
253
Управление здравоохранения области
107 112
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
107 112
5
Другие виды медицинской помощи
130 951
253
Управление здравоохранения области
130 951
029
Областные базы специального медицинского снабжения
130 951
9
Прочие услуги в области здравоохранения
15 681 131
253
Управление здравоохранения области
15 681 131
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
294 961
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
139 331
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
78 228
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
54 600
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
109 500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
15 004 511
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
89 260 441
1
Социальное обеспечение
9 809 093
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 253 894
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
849 323
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
450 782
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 759 162
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах

8 882 876
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
782 907
271
Облыстың құрылыс басқармасы
13 122 487
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13 122 487
719
Облыстың ветеринария басқармасы
9 955 724
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
164 293
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
4 453
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
145
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
88 380
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
20 366
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
546 608
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
35 045
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
6 302 945
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
22 124
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
730 803
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
248 562
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
1 792 000
2
Су шаруашылығы
9 052 987
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
110 140
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
110 140
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
8 942 847
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 942 847
3
Орман шаруашылығы
8 945 836
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
8 945 836
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
8 825 336
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу

8 882 876
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
782 907
271
Управление строительства области
13 122 487
020
Развитие объектов сельского хозяйства
13 122 487
719
Управление ветеринарии области
9 955 724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
164 293
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
4 453
009
Организация санитарного убоя больных животных
145
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
88 380
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
20 366
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
546 608
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
35 045
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
6 302 945
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
730 803
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
248 562
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
1 792 000
2
Водное хозяйство
9 052 987
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
110 140
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
110 140
255
Управление сельского хозяйства области
8 942 847
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
8 942 847
3
Лесное хозяйство
8 945 836
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
8 945 836
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
8 825 336
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях