Мақтаарал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10-65-VIІI "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 24-148-VIII шешiмi
Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №10-65-VIІI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №191249 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 16 809 028 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 946 232 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 701 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 833 095 мың теңге;
2) шығындар – 17 887 390 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 814 836 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 1 002 378 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу– 187 542 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу–0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер–0;
5) бюджет тапшылығы – - 1 893 198 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 1 893 198 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 054 178 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 187 542 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26 562 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10-65-VIІI "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 24-148-VIII
Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года №10-65-VIІI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №191249) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2024-2026 годысогласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 809 028 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 946 232 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 701 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 833 095 тысяч тенге;
2) затраты – 17 887 390 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 814 836 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 002 378 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 187 542 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 860 398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 893 198 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 054 178 тысяч тенге;
погашение займов – 187 542 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26 562 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

144 583
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
241 278
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
137 698
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102 804
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
34 894
02
Қорғаныс
45 891
1
Әскери мұқтаждар
45 891
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
45 891
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
45 891
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
62 750
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
62 750
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
62 750
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
62 750
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 773 959
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
559 277
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
559 277
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
559 277
2
Әлеуметтiк көмек
2 066 286
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 066 286
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 128
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
215 274
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 199
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
342 381
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
390 541
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 071 763
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

144 583
015
Капитальные расходы государственного органа
700
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
241 278
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
137 698
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
102 804
013
Капитальные расходы государственного органа
34 894
02
Оборона
45 891
1
Военные нужды
45 891
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45 891
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
45 891
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
62 750
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
62 750
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
62 750
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
62 750
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 773 959
1
Социальное обеспечение
559 277
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
559 277
005
Государственная адресная социальная помощь
559 277
2
Социальная помощь
2 066 286
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 066 286
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 128
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
215 274
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 199
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
342 381
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
390 541
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 071 763
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

1 878
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
195 600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
195 600
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
195 600
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
210 051
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
210 051
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
210 051
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
170 254
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
39 797
12
Көлiк және коммуникация
383 288
1
Автомобиль көлiгi
354 138
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
354 138
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
63 839
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
10 516
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
279 783
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
29 150
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29 150
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
29 150
13
Басқалар
2 084 802
9
Басқалар
2 084 802
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 514
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
10 514
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
307 038
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
307 038
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
918 666
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
918 666
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

1 878
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
195 600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
195 600
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
195 600
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
210 051
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
210 051
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
210 051
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
170 254
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
39 797
12
Транспорт и коммуникации
383 288
1
Автомобильный транспорт
354 138
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
354 138
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
63 839
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
10 516
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
279 783
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
29 150
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
29 150
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
29 150
13
Прочие
2 084 802
9
Прочие
2 084 802
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 514
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
10 514
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
307 038
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
307 038
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
918 666
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
918 666
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)