"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 сәуірдегі № 14/1 шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №10/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 13 992 293 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 576 829 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 10 204 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 150 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 9 255 260 мың теңге;
2) шығындар – 15 721 402 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 16 527 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68 302 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –51 775 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 745 636 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 745 636 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 600 398 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 51 775 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 197 013 мың теңге.".
2. 2024 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке корпоративтік табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 54,8 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 65,6 пайыз және әлеуметтік салықтан 59 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
Көрсетілген шешімнің 1,4 қосымшалары осы шешімнің 1,2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
22 сәуірдегі №14/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы №10/1
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10/1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 22 апреля 2024 года № 14/1. Прекращено действие в связи с истечением срока
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №10/1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2024-2026 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 992 293 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 576 829 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 204 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 150 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 255 260 тысяч тенге;
2) затраты – 15 721 402 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 527 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68 302 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 775 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 745 636 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 1 745 636 тысяч тенге:
поступление займов – 1 600 398 тысяч тенге;
погашение займов – 51 775 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 013 тысяч тенге.".
2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративного подоходного налога 50 процентов, индивидуального подоходного налога 54,8 процентов, индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 65,6 процентов и социального налога в размере 59 процентов в областной бюджет.
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 22 апреля
2024 года №14/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 25 декабря
2023 года №10/1
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма,
тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

81 513
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
611 730
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 600
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 600
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 660
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
940
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 659 805
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 042 697
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
154 775
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
154 775
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 768 667
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
25 200
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
25 200
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
94 055
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
83 418
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 637
2
Коммуналдық шаруашылық
1 752 397
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5 000
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
5 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 747 397
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
267 439
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
12 492
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
58 470
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 408 996
3
Елді-мекендерді көркейту
1 864 711
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

81 513
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
611 730
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 600
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 600
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 660
021
Капитальные расходы государственного органа
940
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 659 805
1
Жилищное хозяйство
2 042 697
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
154 775
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
154 775
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 768 667
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
25 200
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
25 200
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
94 055
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
83 418
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 637
2
Коммунальное хозяйство
1 752 397
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 000
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
5 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 747 397
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
267 439
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
12 492
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
58 470
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 408 996
3
Благоустройство населенных пунктов
1 864 711
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"