Отырар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 10/57-VIІІ "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 сәуірдегі № 14/81-VIII шешiмi
Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы №10/57-VIІІ "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Отырар аудандық 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 8 352 789 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 829 751 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 969 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 962 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 503 107 мың теңге;
2) шығындар – 8 853 807 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 539 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 66 456 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 917 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -545 557 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 545 557 мың теңге:
қарыздар түсімі – 562 134 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 917 мың теңге;

О внесении изменений в решение Отырарского района маслихата от 21 декабря 2023 года № 10/57-VIІІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 22 апреля 2024 года № 14/81-VIIII
Отырарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Отырарского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 10/57-VІІI "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Отырарского района на 2024-2026 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 352 789 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 829 751 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 969 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 962 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 503 107 тысяч тенге;
2) затраты – 8 853 807 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 539 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 66 456 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 917 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -545 557 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –545 557 тысяч тенге;
поступление займов – 562 134 тысяч тенге;
погашение займов – 21 917 тысяч тенге;

10 472
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
244 582
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
90 183
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
400 432
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
82 558
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77 558
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 167
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
510
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 881
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 462 266
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 252 097
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
2 000
463
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) жер қатынастарыбөлімі
2 000
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
2 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 248 097
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
470 991
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
777 106
2
Коммуналдық шаруашылық
166 847
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
166 847
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
61 444
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
64 280
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
5 000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
36 123
3
Елді-мекендерді көркейту
1 043 322
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

10 472
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
244 582
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
90 183
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
400 432
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
82 558
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77 558
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74 167
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
510
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 881
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 462 266
1
Жилищное хозяйство
1 252 097
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
2 000
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
2 000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 248 097
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
470 991
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
777 106
2
Коммунальное хозяйство
166 847
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
166 847
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
61 444
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
64 280
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
5 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
36 123
3
Благоустройство населенных пунктов
1 043 322
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)