"Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру туралы
Түркістан облысы Сайрам ауданы әкiмдiгiнiң 2024 жылғы 18 қаңтардағы № 9 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару базалық құрылымын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 608 қаулысына, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына және "Түркістан облысы Сайрам ауданының әкімшілік-аумақтық бірлікті басқару схемасын бекіту туралы" Сайрам аудандық маслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №9-67/VІІІ шешіміне сәйкес Түркістан облысы әкімі аппараты басшысының 19.12.2023 жылғы № 01-2638-Қ/Х қызметтік жазбасын қарай келе, Сайрам ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" және "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемелеріне бөліп шығару жолымен қайта ұйымдастырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Түркістан облысы Сайрам ауданы әкiмдiгiнiң 30.01.2024 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекесесінің ережесі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы қаулының 1-тармағында көсетілген мемлекеттік мекемелерді заңнамада белгіленген тәртіппен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдансын.
5. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік мекемелерді бөлу балансы бекітілсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М.Оразалиевке жүктелсін.
Аудан әкімі А.Сәбитов
Сайрам ауданы әкімдігінің
2024 жылғы 18 қаңтардағы
№9 қаулысына 1 қосымша
"Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер

О реорганизации государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района"
Постановление акимата Сайрамского района Туркестанской области от 18 января 2024 года № 9
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" и "О государственном имуществе", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608 "Об утверждении базовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590"О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" и решения Сайрамского районнного маслихата от 20 декабаря 2023 года № 9-67/VІІІ "Об утверждении схемы управления административно-территориальной единицы Сайрамского района Туркестанской области", рассмотрев служебную записку руководителя аппарата акима Туркестанской области № 01-2638-Қ/Х от 19.12.2023 года акимат Сайрамского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" путем разделения на государственные учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" и "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Сайрамского района Туркестанской области от 30.01.2024 № 40 (вступает в силу со дня его публичного обупликования).
2. Утвердить положение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
3. Утвердить положение государственного учреждения "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Принять в установленном законодательном порядке меры по обеспечению государственной регистрации в органах юстиции государственных учреждениий, указанных в пункте 1 настоящего постановления.
5. Утвердить разделительный баланс государственных учреждений согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Оразалиева М.
Аким района А.Сабитов
Приложение 1 к постановлению
акимата Сайрамского района
№9 от 18 января 2024 года
ПОЛОЖЕНИЕ о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйтсва Сайрамского района"
1-глава. Общие положения

1. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мемлекеттік орган) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын саласында қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
"Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтық мирасқоры болып табылады.
2. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомостволары жоқ.
3. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай –ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
Мемлекеттік орган туралы ереже Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
4. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, оның рәміздері мен айырым белгілері (бар болса), Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жалыған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
5. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан жасайды.
6. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық- құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәіртіппен "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Мемлекеттік органның құрылтайшысы – "Сайрам ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі болып табылады. БСН-020940000997.

1. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" (далее - государственный орган) является государственным органом Республики Казахстан осуществляющим деятельность в сфере жилищно- коммунального хозяйства.
Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" является правопреемником государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района".
2. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативно-правовыми актами, а также настоящим Положением.
Положение о государственном органе разработано в соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
4. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет символы и знаки отличия (при их наличии), печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Учредителем государственного органа является государственное учреждение "Аппарат Акима Сайрамского района". БИН-020940000997

10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Сайрам ауданы, Ақсу ауылы, Жібек –жолы көшесі, 95 үй, индексі 160800, телефон: 8(72531)5-94-18.
12. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілер мен "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары, құқықтары, міндеттері мен функциялары
14. Мақсаттары:
• Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығықызметін көрсету бойынша мемлекет саясатын жүзеге асыру.
15.Өкілеттіктері:
1)Құқықтары:
• мемлекеттің мүдделерін ұсыну және соттарда, барлық меншік нысанындағы ұйымдарда оның мүліктік құқықтарын қорғау;
• тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қызметтерді жетілдіру туралы аудан әкіміне және орындаушы органдарға ұсыныстар енгізу;
• мемлекеттік органдардан және басқада мекемелерден "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі жүктелген функцияларды жүзеге асыру мақсатында мәліметтерді сұрату;
• "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі құзіретіне қатысты аудан әкімінің өкімін, аудан әкімдігінің қаулысын, және маслихат шешімін жобаларын даярлауға қатысу;
• Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, заңды тұлға ретінде барлық құқықтарды пайдалану;
Міндеттері:
• тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласын дамытуда, инвестицияларды тартуда ортақ стратегияны қалыптастыру және іске асыру;
• Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, заңды тұлға ретінде барлық құқықтарды пайдалану;
• көппәтерлі тұрғын үйдің ортақ мүлкін мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды ұйымдастырады;
• кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізудің тізбесін, кезеңдерін және кезектілігін айқындатады;
• кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге арналған шығыстар сметасын келіседі;
• кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияларға қатысады;
• кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидаларына сәйкес бұзушылықтарды жою бойынша орындалуы міндетті нұсқамалар (ұсынымдар) шығарады;
• пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері өтініш берген кезде кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі есептің болуына тексеру жүргізеді.
• жедел басқару құқығындағы мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру.
• жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау.
• Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзіреті шегінде басқа да құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
• аудан аумағында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық қызметін жүзеге асыру;
16. Функциялары:
• жылу желілерін жоспарлы жөндеуді келіседі;
•барлық қуаттағы жылыту қазандықтары мен жылу желілерінің күзгі-қысқы жағдайдағыларды жұмысқа дайындығының паспорттарын береді;
• энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында мемлекеттік саясатты жүргізуді қамтамасыз етеді;
• заң актілеріне сәйкес ауданның коммуналдық меншігін басқарады, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады;
• ауданның комуналдық меншік объектілері мен әлеуметтік- мәдени мақсаттағы объектілер салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырысшы болады, коммуналдық желілер мен құрылыстарды салуға рұқсат береді;
• су құбырларын, тазарту құрылыстарын, жылу мен электр желілерін және инженерлік инфақұрылымдар объектілерінің құрылысын салуды және пайдалануды ұйымдастырады;
• тұрғын үй-жайлардың сейсмикалық беріктігін орнықтыруға бағытталған іс-шараларды өткізеді;
• азаматтық-құқықтық шарттар негізінде мүлікті сатып алу және оны жасау жұмыстарын ұйымдастырады;
• авариялық үй-жайларды бұзуды ұйымдастырады;
• қоғамдық орындарды абаттандыру және сыртқы безендіру мәселелерін шешеді;
• коммуналдық қалдықтардың пайда болуы мен жинақталуы нормаларын әзірлеп, аудандық мәслихатқа бекітуге ұсыну үшін, аудан әкімдігіне енгізеді;
• қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін әдістемеге сәйкес есептелген тұрмыстық қатты қалдықтарды жинау, әкету және көму тарифтерін әзірлеп, аудандық мәслихатқа бекітуге ұсыну үшін, аудан әкімдігіне енгізеді;
• коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласында мемлекеттік саясатты іске асырады;
• ауданның елді мекендерін абаттандыру мен көгалдандыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
• ауданның елді мекендерін санитарлық тазартуды қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
• өндіріс және тұтыну қалдықтарын сақтау мен көму орындарын күтіп ұстауды ұйымдастырады;
• көшелерді, саябақтарды, скверлерді, ирригация жүйелерін, ұңғымаларды және фонтандарды, көпшілік пайдаланатын жерлер мен көріктендіру, ескерткіш нысандарын өз дәрежесінде күтіп ұстауды ұйымдастырады;
• жер учаскесін мемлекет мұқтаж үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарт жасайды;
• "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген жағдайларда жер учаскесін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті иеліктен шығарған кезде өтем төлейді;
• инженерлік- коммуникациялық инфақұрылымға жобалау- сметалық құжаттамалар, техникалық экономикалық негіздер жерге орналастыру жобаларын әзірлеу жұмыстарын үйлестіреді;
• азаматтық- құқықтық шарттар негізінде мүлікті сатып алу және оны жасау жұмыстарын ұйымдастырады;
• тиісті саладағы мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының белгіленген бөлігінің бюджетке толық және уақтылы аударылуына бақылауды жүзеге асырады;
• "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар толтырады;
• жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
• елді мекендердің шекаралары шегінде тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде бақылау субъектілеріне қатысты мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
• елді мекендердің шекаралары шегінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қадағалау субъектілеріне қатысты қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады;
• тұрғын үй инспекциясы туралы ережеге сәйкес кондоминиум объектілеріне мемлекеттік бақылау функцияларын жүзеге асырады.
• Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру;
3-тарау. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру

10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района".
11. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область Сайрамский район, село Аксу, улица Жибек-Жолы, 95, индекс 160800, телефон:8(72531)5-94-18.
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района".
2-глава. Цели, права, обязанности и функции государственного органа
14. Цели: Реализация государственной политики по оказанию услуг жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района.
15.Полномочия.
1) Права:
•представление интересов государства и защита его имущественных прав в судах, организациях всех форм собственности;
• внесение предложений акиму района и органам-исполнителям о совершенствовании услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
• запрашивать у государственных органов и других учреждений сведения в целях осуществления возложенных на государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" функций;
• участие в подготовке проектов распоряжений акима района, постановлений акимата района и решений маслихата, относящихся к компетенции государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района";
• использование всех прав как юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) Обязанности:
• согласовывает плановый ремонт тепловых сетей;
• выдает паспорта готовности котлов отопления и тепловых сетей всех мощностей к работе в осенне-зимних условиях;
• обеспечивает проведение государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
• управляет коммунальной собственностью района в соответствии с законодательными актами, осуществляет меры по ее охране;
• является заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов коммунальной собственности и объектов социально - культурного назначения района, выдает разрешения на строительство коммунальных сетей и сооружений;
• организует строительство и эксплуатацию водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и объектов инженерных сооружений;
• проводит мероприятия, направленные на установление сейсмической прочности жилых помещений;
• организует снос аварийных сооружений;
• решает вопросы благоустройства и наружного офромления общественных мест;
• разрабатывает и вносит в акимат района нормы образования и накопления коммунальных отходов для представления на утверждение в районный маслихат;
• разрабатывает и вносит в акимат района тарифы на сбор, вывоз и захоронение твердых бытовых отходов, рассчитанные в соответствии с методикой, разрабатываемой и утверждаемой уполномоченным органом в области охраны окружающей среды, для представления на утверждение в районный маслихат;
• реализует государственную политику в области обращения с коммунальными отходами;
• организует работы по благоустройству и озеленению населенных пунктов района;
• организует работу по обеспечению санитарной очистки населенных пунктов района;
• организует содержание мест хранения и захоронения отходов производства и потребления;
• организует содержание улиц, парков, скверов, ирригационных систем, скважин и фонтанов, мест общего пользования и благоустройства, памятных объектов;
• заключает договор о приобретении земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка государством для нужд;
• выплачивает возмещение при отчуждении земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд в случаях, установленных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе";
• организует работу по приобретению и составлению имущества на основе гражданско-правовых договоров;
• координирует работу по разработке проектно - сметной документации на инженерно - коммуникационную инфраструктуру, землеустроительных проектов;
• организует работу по приобретению и составлению имущества на основе гражданско-правовых договоров;
• осуществляет контроль за полным и своевременным перечислением в бюджет установленной части чистого дохода государственных предприятий соответствующей отрасли;
• составляет протоколы об административных правонарушениях в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
• осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возложенные на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
• осуществляет государственный контроль в отношении субъектов контроля на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения в пределах границ населенных пунктов;
• осуществляет государственный надзор за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств в отношении субъектов надзора на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности в пределах границ населенных пунктов;
• осуществляет функции государственного контроля за объектами кондоминиума в соответствии с Положением о жилищной инспекции.
• осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
3-глава. Организация деятельности государственного органа

17. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
• мекеменің жұмыс жоспарын бекітеді;
• мемлекеттік мекеменің атынан әрекет етеді;
• сенімхаттар береді;
• заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін көтермелейді және оларға тәртіптік жаза береді;
• бөлім қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
• Бөлім қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және босатады;
• өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады, қызметтік құжаттарға қол қояды;
• мемлекеттік мекеменің ішкі еңбек тәртібін бекітеді;
• мемлекеттік мекемеде Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы "Заңының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
• азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
• Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерде көзделген өкілеттіктерді жүзеге асырады;
• сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнаманың орындалуына дербес жауапты болады;
• "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаларға сәйкес айқындайды.
22. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын мекеменің бірінші басшысы басқарады.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
23."Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

17. Руководство государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждений "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района":
• утверждает планы работ государственного учреждения;
• действует от имени государственного учреждения;
• выдает доверенности;
•в установленном законодательством порядке поощряет работников государственного учреждения и налагает на них дисциплинарные взыскания;
• издает приказы, подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
• утверждает внутренний трудовой распорядок государственного учреждения;
• осуществляет контроль за соблюдением Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" в государственном учреждении;
• осуществляет личный прием граждан;
• осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан;
• несет персональную ответственность за исполнение законодательства по противодействию коррупции.
• исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его заменяющим в соответствии с действующим законодательством.
21. Первый руководитель определяет полномочия своим заместителям в соответствии с действующим законодательством.
22. Аппарат "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" возглавляется руководителем аппарата или должностным лицом назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4-глава. Имущество государственногооргана
23. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" может иметь обособленное имущество на праве оперативного управления в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, приобретенного в результате деятельности (в том числе денежных доходов) и другие источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.

24. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бекітілген мүлкі аудандық коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Сайрам аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік органның қарамағындағы ведомстволары жоқ.
6-тарау.Жұмыс уақыты
27. Мемлекеттік органның жұмыс уақыты Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және өзгеде заңнамаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Сайрам ауданы әкімдігінің
2024 жылғы 18 қаңтардағы
№9 қаулысына 2 қосымша
"Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мемлекеттік орган)жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомостволары жоқ.
3. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай –ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
Мемлекеттік орган туралы ереже Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
4. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, оның рәміздері мен айырым белгілері (бар болса), Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
5. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан жасайды.

24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района", относится к районной коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5-глава. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства Сайрамского района" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6-глава.Рабочий время
27. Время работы государственного органа осуществляется в соответствии с Трудовым кодексом и иным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к постановлению
акимата Сайрамского района
№9 от 18 января 2024 года
Положение государственного учреждения "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района"
1-глава. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" (далее - государственный орган) является государственным органом Республики Казахстан осуществляющим деятельность в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог.
2. Государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативно-правовыми актами, а также настоящим Положением.
Положение о государственном органе разработано в соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
4. Государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет символы и знаки отличия (при их наличии), печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

6. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық- құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәіртіппен "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Мемлекеттік органның құрылтайшысы–"Сайрам ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі болып табылады. БСН:020940000997.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі"мемлекеттік мекемесі.
11. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Сайрам ауданы, Ақсу ауылы, Жібек –жолы көшесі, 95 үй, индексі 160800, телефон: 8(72531)5-94-18.
12. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілер мен "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2-тарау. Мемлекеттік органның миссиясы , негізгі міндеттері, фукциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Мақсаттары:
-Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары қызметін көрсету бойынша мемлекет саясатын жүзеге асыру.
15.Өкілеттіктері:
1) Құқықтары:
- мемлекеттің мүдделерін ұсыну және соттарда, барлық меншік нысанындағы ұйымдарда оның мүліктік құқықтарын қорғау;
- жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы қызметтерді жетілдіру туралы аудан әкіміне және орындаушы органдарға ұсыныстар енгізу;
- мемлекеттік органдардан және басқада мекемелерден "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі жүктелген функцияларды жүзеге асыру мақсатында мәліметтерді сұрату;
- "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі құзіретіне қатысты аудан әкімінің өкімін, аудан әкімдігінің қаулысын, және маслихат шешімін жобаларын даярлауға қатысу;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, заңды тұлға ретінде барлық құқықтарды пайдалану;
Міндеттері:
- жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласын дамытуда, инвестицияларды тартуда ортақ стратегияны қалыптастыру және іске асыру;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, заңды тұлға ретінде барлық құқықтарды пайдалану;
- жедел басқару құқығындағы мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру.
- жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау.
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзіреті шегінде басқа да құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
- өз құзіреті шегінде автомобиль жолдарын мемлекеттік басқаруды ұйымдастыру;
- Сайрам аудандық бюджет деңгейіндегі орталықтандырылған мемлекеттік сатып алудың біріңғай ұйымдастырушысы ретінде әрекет ету.

6. Государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Учредителем государственного органа является государственное учреждение "Аппарат Акима Сайрамского района". БИН-020940000997
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района".
11. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Туркестанская область Сайрамский район, Аксукенсткий сельский округ, село Аксу, улица Жибек-Жолы, 95, индекс 160800, телефон:8(72531)5-94-18.
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района".
2-глава. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Цели:
Реализация политики государства по оказанию услуг пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района.
15. Полномочия:
1) права:
представление интересов государства и защита его имущественных прав в судах, организациях всех форм собственности;
внесение предложений акиму района и органам-исполнителям о совершенствовании услуг в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
запрашивать у государственных органов и других учреждений сведения в целях осуществления возложенных на государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" функций;
Участие в подготовке проектов распоряжений акима района, постановлений акимата района и решений маслихата в отношении компетенции государственного учреждения "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского";
Использование всех прав как юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
Обязанности:
-формирование и реализация общей стратегии развития отрасли пассажирского транспорта и автомобильных дорог, привлечения инвестиций;
-использование всех прав как юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
-осуществление использования имущества, находящегося на праве оперативного управления.
-своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц.
-осуществлять иные права и обязанности в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
-организация государственного управления автомобильными дорогами в пределах своей компетенции;
-выступать в качестве единого организатора централизованных государственных закупок на уровне Сайрамского районного бюджета.

16. Функциялары:
- заң актілеріне сәйкес ауданның жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары меншігін басқарады, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады;
- Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексі және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыстар жүргізеді;
- тиісті саладағы мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының белгіленген бөлігінің бюджетке толық және уақтылы аударылуына бақылауды жүзеге асырады;
- "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар толтырады;
- жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп ұстау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
- аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары желісін, елді мекендердің көшелерін басқару;
- аудандық маңызы бар, жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын, Сайрам ауданының шегіндегі өзге де елді мекендердегі көшелерді салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
- аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруға рұқсат беру;
- жеке және (немесе) заңды тұлғалардың және (немесе) олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарнама қызметі мәселелері бойынша өтініштерін қарау;
- өз құзіреті шегінде Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
- жолаушылар мен багажды тұрақты ауданішілік тасымалдауларды ұйымдастыру, олардың маршруттарын бекіту, оларға қызмет көрсету құқығына конкурстар ұйымдастыру және өткізу, маршруттар бойынша жүру кестелерін бекіту;
- жолаушылар мен багажды тұрақты ауданішілік автомобильмен тасымалдау маршруттарының тізілімін жүргізу;
- Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру;
3-тарау. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Бөлімге басшылықты Бөлімге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. Бөлімнің бірінші басшысын Сайрам ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. Бөлімнің бірінші басшысының орынбасарлары жоқ.
20. Бөлімнің бірінші басшысының өкілеттілігі:

16. функции:
-управляет имуществом пассажирского транспорта и автомобильных дорог района в соответствии с законодательными актами, осуществляет меры по его охране;
-проводит работы в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" ;
-осуществляет контроль за полным и своевременным перечислением в бюджет установленной части чистого дохода государственных предприятий соответствующей отрасли;
-составляет протоколы об административных правонарушениях в соответствии с Кодексом Республики Казахстан" Об административных правонарушениях";
-осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возложенные на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
-организация работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог общего пользования районного значения, улиц населенных пунктов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
-управление сетью автомобильных дорог общего пользования районного значения, улиц населенных пунктов;
-осуществление государственного контроля при проведении работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог районного значения, общего пользования, улиц иных населенных пунктов в пределах Сайрамского района;
-выдача разрешения на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы на полосовой части автомобильных дорог общего пользования районного значения;
-рассмотрение обращений физических и (или) юридических лиц и (или) их филиалов и представительств по вопросам рекламной деятельности;
-осуществлять в пределах своей компетенции контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан О рекламе;
-организация регулярных внутрирайонных перевозок пассажиров и багажа, утверждение их маршрутов, организация и проведение конкурсов на право их обслуживания, утверждение графиков движения по маршрутам;
-ведение реестра маршрутов регулярных внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
-осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
3-глава. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство отделом осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на отдел задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель отдела назначается на должность и освобождается от должности акимом Сайрамского района.
19. Первый руководитель отдела не имеет заместителей.
20. Полномочия первого руководителя отдела:

1) Бөлім қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Бөлім қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және босатады;
3) Бөлім қызметкерлерін зааңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда өз құзыреті шегінде Бөлімнің мүддесін білдіреді;
6) бөлімде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да өқілеттіктерді жүзеге асырады.
Бөлімнің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бекітілген мүлкі аудандық коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Сайрам аудандық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік органның қарамағындағы ведомстволары жоқ.
6-тарау. Жұмыс уақыты
27. Мемлекеттік органның жұмыс уақыты Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және өзгеде заңнамаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Сайрам ауданы әкімдігінің
2024 жылғы 18 қаңтардағы
№9 қаулысына 3 қосымша

1) определяет обязанности и полномочия работников отдела в пределах своей компетенции;
2) назначает и освобождает от должности сотрудников отдела в соответствии с действующим законодательством;
3) мотивирует и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников отдела в порядке, установленном законодательством;
4) издает приказы в пределах компетенции;
5) представляет интересы отдела в пределах своей компетенции в государственных органах и других организациях;
6) выступает против коррупции в отделе, устанавливает за это личную ответственность;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя отдела в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4-глава. Имущество государственногооргана
21. Государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" может иметь обособленное имущество на праве оперативного управления в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, приобретенного в результате деятельности (в том числе денежных доходов) и другие источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района", относится к районной коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5-глава. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел жилищнопассажирского транспорта и автомобильных дорог Сайрамского района" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6-глава. Рабочий время
25. Время работы государственного органа осуществляется в соответствии с Трудовым кодексом и иным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3 к постановлению
акимата Сайрамского района
№9 от 18 января 2024 года