Сарыағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 12-86-VIІI "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 сәуірдегі № 17-129-VIII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыағаш аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №12-86-VIІI шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сарыағаш ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 18 986 078 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 718 491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 050 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 12 262 537 мың теңге;
2)шығындар – 19 604 713 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 106 160 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 184 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 440 мың теңге;
4)қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -724 795 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 724 795 мың теңге:
қарыздар түсімі –770 401 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78 440 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 834 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 49 пайыз, облыстық бюджетке 51 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 42,3 пайыз, облыстық бюджетке 57,7 пайыз;

О внесении изменений в решение Сарыагашского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 12-86-VIІI "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 24 апреля 2024 года № 17-129-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарыагашского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года №12-86-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы – 18 986 078 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 718 491 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 050 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 12 262 537 тысяч тенге;
2)затраты – 19 604 713 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 106 160 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 184 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 440 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -724 795 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 724 795 тысяч тенге:
поступление займов – 770 401 тысяч тенге;
погашение займов – 78 440 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 834 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год норматив распределенияпо корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджет района в размере 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 49 процентов, в областной бюджет 51 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 42,3 процентов, в областной бюджет 57,7 процентов;

әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 47,3 пайыз, облыстық бюджетке 52,7 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыағаш аудандық мәслихат төрағасы С. Таскулов
Сарыағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 24 сәуірдегі № 17-129-VІІІ
шешіміне қосымша
Сарыағаш аудандық мәслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 12-86-VІІІ шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

по социальному налогу в бюджет района 47,3 процентов, в областной бюджет 52,7 процентов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарыагашского районного маслихата С. Таскулов
Приложение к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 24 апреля 2024 года № 17-129-VIII
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 20 декабря 2023 года № 12-86-VIII
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование