Cозақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 70 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 162 шешімі
Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Созақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №70 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Созақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 21 729 321 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 386 471 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 070 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 8 340 780 мың теңге;
2) шығындар – 21 911 590мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 608 388 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 643 164 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 776 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -790 657 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 790 657 мың теңге:
қарыздар түсімі – 643 164 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 776 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 182 269 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 50,0 пайыз;

О внесении изменений в решение Созакского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 70 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2024 года № 162
Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Созакского районного маслихата от 20 декабря 2023 года №70 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Созакского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 729 321 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 386 471 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 070 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 8 340 780 тысяч тенге;
2) затраты – 21 911 590 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 608 388 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 643 164 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 776 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -790 657 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 790 657 тысяч тенге:
поступление займов – 643 164 тысяч тенге;
погашение займов – 34 776 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 182 269 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога:
на районный бюджетпо корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50,0 процентов;

аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 48,6 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50,0 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салық 47,2пайыз".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Созақ аудандық мәслихатының төрағасы О.Жәмиев
Созақ аудандық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№162 шешіміне қосымша
Созақ аудандық мәслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№70 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
1
2
3

на районный бюджет с доходов индивидуального подоходного налога, облагаемых у источника выплаты 48,6 процентов;
на районный бюджет с индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50,0 процентов;
на районный бюджет с социального налога 47,2 процентов".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Созакского районного маслихата О.Жәмиев
Приложение к решению
Созакского районного
маслихата от 24 декабря
2024 года №162
Приложение 1к решению
Созакского районного
маслихата от 20 декабря
2023 года №70
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3

393 762
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
628 872
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
98 499
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98 499
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 606
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 700
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 093
067
Ведомстволықбағыныстағымемлекеттікмекемелерменұйымдардыңкүрделішығыстары
2 100
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 850 181
1
Тұрғын үй шаруашылығы
471 602
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 572
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты
жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
11 331
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 241
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
455 030
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 248
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
251 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
199 782
2
Коммуналдық шаруашылық
5 283 839
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 658 525
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
1 396 676
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
349 210
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 912 639
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
625 314
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
625 314
3
Елді-мекендерді көркейту
94 740
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

393 762
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
628 872
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
98 499
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98 499
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82 606
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000
021
Капитальные расходы государственного органа
6 700
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 093
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 100
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 850 181
1
Жилищное хозяйство
471 602
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 572
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этимотчуждение недвижимого имущества
11 331
003
Организация сохранения государственного жилищного
фонда
5 241
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района ( города областного значения)
455 030
003
Проектированиеи (или) строительство, реконструкция
жилья коммунального жилищного фонда
4 248
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры
251 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
199 782
2
Коммунальное хозяйство
5 283 839
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 658 525
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
1 396 676
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
349 210
028
Развитие коммунального хозяйства
0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 912 639
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района ( города областного значения)
625 314
005
Развитие коммунального хозяйства
625 314
3
Благоустройство населенных пунктов
94 740
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)