Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 12/1-08 "2024-2026 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 сәуірдегі № 19/1-08 шешімі
Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №12/1-08 "2024-2026 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін.
1-15 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақбиік ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 70 309 мың теңге:
салықтық түсiмдер –19 693 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–122 мың теңге;
трансферттер түсiмi–50 494 мың теңге;
2) шығындар –70 961 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-652,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 652 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 652 мың теңге".
"2. Арыс ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 4,5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 61 940 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 14 180 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–0;
трансферттер түсiмi–47 760 мың теңге;
2) шығындар –64 123 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-2183,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2183,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –2183,0 мың теңге ".
"3. Балықты ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 7,8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 103 446 мың теңге:
салықтық түсiмдер –36 315 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2 902 мың теңге;

О внесении изменений в решение Тюлькубасского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 12/1-08 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 24 апреля 2024 года № 19/1-08
Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тюлькубаского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №12/1-08 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1-15 изложит в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Акбиик на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 309 тысяч тенге:
налоговые поступления – 19 693 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –122 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 494 тысяч тенге;
2) затраты – 70 961 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -652,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –652,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 652,0 тысяч тенге".
"2. Утвердить бюджет сельского округа Арыс на 2024-2026 годы согласно приложениям 4,5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 940 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 180 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 47 760 тысяч тенге;
2) затраты – 64 123 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2183,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –2183,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –2183,0 тысяч тенге".
"3. Утвердить бюджет сельского округа Балыкты на 2024-2026 годы согласно приложениям 7,8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 103 446 тысяч тенге:
налоговые поступления –36 315 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 2 902 тысяч тенге;

трансферттер түсiмi – 64 229 мың теңге;
2) шығындар – 104 852 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 406,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 406,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 406,0 мың теңге".
"4. Жабағылы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 10,11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 77 027 мың теңге:
салықтық түсiмдер –13 735 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0:
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –393 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 62 899 мың теңге;
2) шығындар – 78 630 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-1 603,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 603,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 603,0 мың теңге".
"5. Жаскешу ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 13,14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 84 856 мың теңге:
салықтық түсiмдер –32 410 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –300 мың теңге;
трансферттер түсiмi –52 146 мың теңге;
2) шығындар – 86 503 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -1 647,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 647,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 647,0 мың теңге".
"6. Келтемашат ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 16,17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 63 662 мың теңге:
салықтық түсiмдер –20 267 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –108 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –0;

поступления трансфертов – 64 229 тысяч тенге;
2) затраты – 104 852 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1406,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1406,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1406,0 тысяч тенге".
"4. Утвердить бюджет сельского округа Жабагылы на 2024-2026 годы согласно приложениям 10,11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 027 тысяч тенге:
налоговые поступления –13 735 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0:
поступления от продажи основного капитала – 393 тысяч тенге ;
поступления трансфертов – 62 899 тысяч тенге;
2) затраты – 78 630 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета –-1603,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1603,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1603,0 тысяч тенге".
"5. Утвердить бюджет сельского округа Жаскешу на 2024-2026 годы согласно приложениям 13,14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 856 тысяч тенге;
налоговые поступления –32 410 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступленияе от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов –52 146 тысяч тенге;
2) затраты – 86 503 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1647,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1647,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –1647,0 тысяч тенге ".
"6. Утвердить бюджет сельского округа Келтемашат на 2024-2026 годы согласно приложениям 16,17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год следующих объемах:
1) доходы –63 662 тысяч тенге:
налоговые поступления –20 267 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 108 тысяч тенге ;
поступления от продажи основного капитала – 0;

трансферттер түсiмi –43 287 мың теңге;
2) шығындар –64 199 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) –-537,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –537,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 537,0 мың теңге".
"7. Кемербастау ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 19,20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 71 170 мың теңге:
салықтық түсiмдер –23 776 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –428 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 46 966 мың теңге;
2) шығындар –72 643 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -1473,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1473,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1473,0 мың теңге".
"8. Майлыкент ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 22,23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 275 553 мың теңге:
салықтық түсiмдер –239 804 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 30 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 3987;
трансферттер түсiмi – 31 732 мың теңге;
2) шығындар – 282 902 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -7 349,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –7 349,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 349,0 мың теңге".
"9. Машат ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 25,26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 63 815 мың теңге:
салықтық түсiмдер 14 497 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 100 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –354 мың теңге;

поступления трансфертов – 43 287 тысяч тенге;
2) затраты – 64 199 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -537,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 537,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 537,0 тысяч тенге".
"7. Утвердить бюджет сельского округа Кемербастау на 2024-2026 годы согласно приложениям 19,20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год следующих объемах:
1) доходы – 71 170 тысяч тенге:
налоговые поступления – 23 776 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 428 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 46 966 тысяч тенге;
2) затраты – 72 643 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1473,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1473,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1473,0 тысяч тенге".
"8. Утвердить бюджет сельского округа Майлыкент на 2024-2026 годы согласно приложениям 22,23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год следующих объемах:
1) доходы – 275 553 тысяч тенге:
налоговые поступления –239 804 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –3 987 тысяч тенге ;
поступления трансфертов – 31 732 тысяч тенге;
2) затраты – 282 902 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7349,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –7349,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 7349,0 тысяч тенге".
"9. Утвердить бюджет сельского округа Машат на 2024-2026 годы согласно приложениям 25,26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год следующих объемах:
1) доходы –63 815 тысяч тенге:
налоговые поступления –14 497 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге ;
поступления от продажи основного капитала – 354 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4016,0 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28,31,34,37,40,43 қосымшалары осы шешімнің 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
16. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Х.Байысбаев
Түлкібас аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 24 сәуірдегі
№19/1-08 шешіміне 1 қосымша
Түлкібас аудандық мәслихаттың

используемые остатки бюджетных средств – 4016,0 тысяч тенге".
Приложения 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28,31,34,37,40,43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 к настояшему решению.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Секретарь районного маслихата Х.Байысбаев
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного
маслихата от 24 апреля 2024
года №19/1-08
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного