Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 12/1-08 "2024-2026 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 қарашадағы № 26/1-08 шешімі
Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №12/1-08 "2024-2026 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін.
1-15 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақбиік ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 74 759 мың теңге:
салықтық түсiмдер –22 533 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–1 732 мың теңге;
трансферттер түсiмi–50 494 мың теңге;
2) шығындар –75 411 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-652,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 652 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 652 мың теңге".
"2. Арыс ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 4,5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 69 439 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 16 819 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–4 907 мың теңге ;
трансферттер түсiмi–47 760 мың теңге;
2) шығындар –71 669 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-2183,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2183,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –2183,0 мың теңге ".
"3. Балықты ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 7,8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 121 426 мың теңге:
салықтық түсiмдер –48 569 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 8 628 мың теңге;

О внесении изменений в решение Тюлькубасского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 12/1-08 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 12 ноября 2024 года № 26/1-08
Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тюлькубаского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №12/1-08 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1-15 изложит в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Акбиик на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 759 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 533 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –1 732 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 494 тысяч тенге;
2) затраты – 75 411 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -652,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –652,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 652,0 тысяч тенге".
"2. Утвердить бюджет сельского округа Арыс на 2024-2026 годы согласно приложениям 4,5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 486 тысяч тенге:
налоговые поступления – 16 819 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 4 907 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 760 тысяч тенге;
2) затраты – 71 669 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2183,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –2183,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –2183,0 тысяч тенге".
"3. Утвердить бюджет сельского округа Балыкты на 2024-2026 годы согласно приложениям 7,8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 121 426 тысяч тенге:
налоговые поступления –48 569 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 8 628 тысяч тенге;

трансферттер түсiмi – 64 229 мың теңге;
2) шығындар – 122 832 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 406,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 406,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 406,0 мың теңге".
"4. Жабағылы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 10,11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 80 337 мың теңге:
салықтық түсiмдер –14 784 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 57 мың теңге:
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –2 597 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 62 899 мың теңге;
2) шығындар – 81 940 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-1 603,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 603,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1 603,0 мың теңге" .
"5. Жаскешу ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 13,14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 92 262 мың теңге:
салықтық түсiмдер –37 683 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –2 433 мың теңге;
трансферттер түсiмi –52 146 мың теңге;
2) шығындар – 93 909 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -1 647,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 647,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 647,0 мың теңге".
"6. Келтемашат ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 16,17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 69 037 мың теңге:
салықтық түсiмдер –22 861 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –108 мың теңге;

поступления трансфертов – 64 229 тысяч тенге;
2) затраты – 122 832 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1406,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1406,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1406,0 тысяч тенге".
"4. Утвердить бюджет сельского округа Жабагылы на 2024-2026 годы согласно приложениям 10,11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 337 тысяч тенге:
налоговые поступления –14 784 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 597 тысяч тенге ;
поступления трансфертов – 62 899 тысяч тенге;
2) затраты – 81 940 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета –-1603,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1603,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1603,0 тысяч тенге".
"5. Утвердить бюджет сельского округа Жаскешу на 2024-2026 годы согласно приложениям 13,14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 262 тысяч тенге;
налоговые поступления –37 683 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступленияе от продажи основного капитала – 2 433 тысяч тенге;
поступления трансфертов –52 146 тысяч тенге;
2) затраты – 93 909 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1647,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1647,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –1647,0 тысяч тенге ".
"6. Утвердить бюджет сельского округа Келтемашат на 2024-2026 годы согласно приложениям 16,17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год следующих объемах:
1) доходы –69 037 тысяч тенге:
налоговые поступления –22 861 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 108 тысяч тенге ;

негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –2 781 мың теңге;
трансферттер түсiмi –43 287 мың теңге;
2) шығындар –69 574 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) –-537,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –537,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 537,0 мың теңге".
"7. Кемербастау ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 19,20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 80 460 мың теңге:
салықтық түсiмдер –32 210 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 284 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 46 966 мың теңге;
2) шығындар –81 933 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -1473,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1473,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1473,0 мың теңге".
"8. Майлыкент ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 22,23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 256 766 мың теңге:
салықтық түсiмдер –225 004 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 30 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 31 732 мың теңге;
2) шығындар – 264 115 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -7 349,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –7 349,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 349,0 мың теңге".
"9. Машат ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 25,26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

поступления от продажи основного капитала – 2 781 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 287 тысяч тенге;
2) затраты – 69 574 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -537,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 537,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 537,0 тысяч тенге".
"7. Утвердить бюджет сельского округа Кемербастау на 2024-2026 годы согласно приложениям 19,20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год следующих объемах:
1) доходы – 80 460 тысяч тенге:
налоговые поступления – 32 210 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 :
поступления от продажи основного капитала – 1 284 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 966 тысяч тенге;
2) затраты – 81 933 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1473,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1473,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1473,0 тысяч тенге".
"8. Утвердить бюджет сельского округа Майлыкент на 2024-2026 годы согласно приложениям 22,23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год следующих объемах:
1) доходы – 256 766 тысяч тенге:
налоговые поступления –225 004 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0:
поступления трансфертов – 31 732 тысяч тенге;
2) затраты – 264 115 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7349,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –7349,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 7349,0 тысяч тенге".
"9. Утвердить бюджет сельского округа Машат на 2024-2026 годы согласно приложениям 25,26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4016,0 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28,31,34,37,40,43 қосымшалары осы шешімнің 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
16. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Х.Байысбаев
Түлкібас аудандық мәслихатының
2024 жылғы 12 қарашадағы
№26/1-08 шешіміне 1 қосымша
Түлкібас аудандық мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№12/1-08 шешіміне 1 қосымша
Акбиік ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3

используемые остатки бюджетных средств – 4016,0 тысяч тенге".
Приложения 1,4,7,10,13,16,19,22,25,28,31,34,37,40,43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 к настояшему решению.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Х.Байысбаев
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного
маслихата от 12 ноября
2024 года №26/1-08
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года №12/1-08
Бюджет Акбиикского сельского округа на 2024 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3