2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 28/2-08 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2- тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6- бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1,2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 8 868 750 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер – 3 902 266 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 47 280 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 4 919 204 мың теңге;
2) шығындар – 8 868 750 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу –28695 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 68810 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –40115 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -28695 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28695 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 68810 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40115 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.".
2. 2025 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 47,2 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 926496 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2025 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 753562 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Балықты ауылдық округі - 49180 мың теңге;
Майлыкент ауылдық округі – 11000 мың теңге;
Шақпақ ауылдық округі - 65775 мың теңге;
Машат ауылдық округі - 65521 мың теңге;
Жабағылы ауылдық округі - 53274 мың теңге;
Тастұмсық ауылдық округі - 44312 мың теңге;
Рысқұлов ауылдық округі - 42302 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 57673 мың теңге;
Кемербастау ауылдық округі - 38273 мың теңге;
Арыс ауылдық округі -50240 мың теңге;
Ақбиік ауылдық округі - 47942 мың теңге;
Жаскешу ауылдық округі – 75688 мың теңге;
Келтемашат ауылдық округі - 59343 мың теңге;
Састөбе поселкелік округі - 42057 мың теңге;
Түлкібас поселкелік округі - 50983 мың теңге.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2024 года № 28/2-08
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 , в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8868750 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –3902266 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47280 тысяч тенге;
поступления трансфертов –4919204 тысячи тенге;
2) затраты – 8868750 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28695 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 68810 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40115 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28695 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 28695 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 68810 тысяч тенге;
погашение займов – 40115 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.".
2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного-предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплату 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и по социальному налогу в размере 47,2 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Тюлькубасского района в сумме 926496 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 753562 тысячи тенге, в том числе:
Балыктинский сельский округ - 49180 тысяч тенге;
Майлыкентский сельский округ- 11000 тысяч тенге;
Шакпакский сельский округ- 65775 тысяч тенге;
Машатский сельский округ- 65521 тысяч тенге;
Жабагылинский сельский округ - 53274 тысяч тенге;
Тастумсыкский сельский округ - 44312 тысяч тенге;
Рыскуловский сельский округ - 42302 тысяч тенге;
Мичуринский сельский округ - 57673 тысяч тенге;
Кемербастауский сельский округ - 38273 тысяч тенге;
Арыский сельский округ - 50240 тысяч тенге;
Акбиикский сельский округ - 47942 тысяч тенге;
Жаскешуский сельский округ - 75688 тысяч тенге;
Келтемашатский сельский округ - 59343 тысяч тенге;
Састюбинский поселковый округ - 42057 тысяч тенге;
Тюлькубасский поселковый округ - 50983 тысяч тенге.

5. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 27673 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Х.Байысбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы №28/2-08
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3

5. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в сумме 27673 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ бюджетных программ развития районного бюджета на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Х.Байысбаев
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного
маслихата от 20 декабря
2024 года №28/2-08
Тюлькубасский районный бюджет на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

117 604
02
Қорғаныс
171 723
1
Әскери мұқтаждар
36 299
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 299
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 299
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
135 424
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
135 424
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
89 816
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
45 608
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 378 558
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
726 028
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
726 028
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
726 028
2
Әлеуметтiк көмек
2 534 988
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 534 988
006
Тұрғын үйге көмегін көрсету
2 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
269 227
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 500
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
524 898
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 727 863
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
117 542
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
117 542
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 425
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

117 604
02
Оборона
171 723
1
Военные нужды
36 299
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 299
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 299
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
135 424
122
Аппарат акима района (города областного значения)
135 424
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
89 816
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
45 608
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 378 558
1
Социальное обеспечение
726 028
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
726 028
005
Государственная адресная социальная помощь
726 028
2
Социальная помощь
2 534 988
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 534 988
006
Оказание жилищной помощи
2 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
269 227
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 500
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
524 898
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 727 863
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
117 542
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
117 542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 425
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат