Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға арналған біліктілік талаптарын бекіту туралы
Түркістан облысы Түлкібас ауданы әкімдігінің Мичурин ауылдық округі әкімінің 2024 жылғы 3 қаңтардағы № 01 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңы17-бабының 4-тармағына және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына Үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 05 сәуірдегі № 71 бұйрығына сәйкес, ШЕШТІМ:
1. Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптары бекітілсін (8 қосымша).
2. Мичурин ауылдық округ әкімінің "Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға арналған біліктілік талаптарын бекіту туралы" 30.05.2023 жылғы № 21 шешімінің күші жойылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Округ әкімі М.Омарбеков
Мичурин ауылдық округ әкімінің
2023 жылғы "03 " қаңтардағы
№ 01 шешіміне
1 қосымша
Мичурин ауылдық округ әкімінің орынбасары лауазымына қойылатын біліктілік талаптары Е-G-1 санаты, 1 бірлік № 02-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Мичурин ауылдық округ әкімінің
2023 жылғы "03 " қаңтардағы
№ 01 шешіміне
1 қосымша
Мичурин ауылдық округ әкімінің кеңесшісі лауазымына қойылатын біліктілік талаптары Е-G-2 санаты, 1 бірлік № 03-1
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1.Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Мичурин ауылдық округ әкімінің
2023 жылғы "03 " қаңтардағы
№ 01 шешіміне
1 қосымша
Мичурин ауылдық округ әкімінің көмекшісі лауазымына қойылатын біліктілік талаптары Е-G-2 санаты, 1 бірлік № 03-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша

Об утверждении квалификационных требований для административных государственных должностей
Решение акима Мичуринского сельского округа акимата Тюлькубасского района Туркестанской области от 3 января 2024 года № 01
В соответствий с законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", и приказом Председателя Агенства Республики Казахстан по делам государственной службы от 5 апреля 2023 года за №71 "Об утверждении типовых квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям (8 приложений).
2. Решение акима Мичуринского сельского округа от 30.05.2023 года № 21 "Об утверждении квалификационных требований для административных государственных должностей" признать утратившим силу.
3. Контроль за исполнением этого решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким округа М.Омарбеков
Приложение № 1
к решению акима
Мичуринского сельского округа
от "03 " января 2023 года № 01
Квалификационные требования к должности заместителю акима Мичуринского сельского округа категория Е-G-1, 1 единица № 02-0
Индикатор
Требования
По образованию
Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
По необходимым компетенциям
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
По опыту работы
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение № 1
к решению акима
ичуринского сельского округа
от "03 " января 2023 года № 01
Квалификационные требования к должности советника акима Мичуринского сельского округа категория Е-G-2, 1 единица № 03-1
Индикатор
Требования
По образованию
Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
По необходимым компетенциям
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
По опыту работы
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение № 1
к решению акима
Мичуринского сельского округа
от "03 " января 2023 года № 01
Квалификационные требования к должности помощника акима Мичуринского сельского округа категория Е-G-2, 1 единица № 03-2
Индикатор
Требования
По образованию

1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2.Бизнес, басқару және құқық (еңбекті ұйымдастыру және реттеу, құқық, халықаралық құқық, мемлекеттік және жергілікті басқару, мемлекеттік басқару, аймақтық даму).
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Мичурин ауылдық округ әкімінің
2023 жылғы "03 " қаңтардағы
№ 01 шешіміне
1 қосымша
Мичурин ауылдық округ әкімі аппаратының бас маманы лауазымына қойылатын біліктілік талаптары Е-G-3 санаты, 1 бірлік №03-3
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1.Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2.Бизнес, басқару және құқық (экономика, есеп және аудит, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, мемлекеттік аудит).
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Мичурин ауылдық округ әкімінің
2023 жылғы "03 " қаңтардағы
№ 01 шешіміне
1 қосымша
Мичурин ауылдық округ әкімі аппаратының бас маманы лауазымына қойылатын біліктілік талаптары Е-G-3 санаты, 1 бірлік №03-4
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Мичурин ауылдық округ әкімінің
2023 жылғы "03 " қаңтардағы
№ 01 шешіміне
1 қосымша
Мичурин ауылдық округ әкімі аппаратының бас маманы лауазымына қойылатын біліктілік талаптары Е-G-3 санаты, 1 бірлік №03-5
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Мичурин ауылдық округ әкімінің
2023 жылғы "03 " қаңтардағы
№ 01 шешіміне
1 қосымша

1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. Бизнес, управление и право (Организация и нормирование труда, Право, Международное право, Государственное и местное управление, Государственное управление, Региональное развитие).
По необходимым компетенциям
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
По опыту работы
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение № 1
к решению акима
Мичуринского сельского округа
от "03 " января 2023 года № 01
Квалификационные требования к должности главного специалиста Мичуринского сельского округа категория Е-G-3, 1 единица № 03-3
Индикатор
Требования
По образованию
1.Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. Бизнес, управление и право (Экономика, Менеджмент, Учет и аудит, Финансы, Менеджмент, Маркетинг, Мировая экономика, Государственный аудит,
По необходимым компетенциям
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
По опыту работы
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение № 1
к решению акима
Мичуринского сельского округа
от "03 " января 2023 года № 01
Квалификационные требования к должности главного специалиста Мичуринского сельского округа категория Е-G-3, 1 единица № 03-4
Индикатор
Требования
По образованию
Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
По необходимым компетенциям
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
По опыту работы
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение № 1
к решению акима
Мичуринского сельского округа
от "03 " января 2023 года № 01
Квалификационные требования к должности главного специалиста Мичуринского сельского округа категория Е-G-3, 1 единица № 03-5
Индикатор
Требования
По образованию
Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
По необходимым компетенциям
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
По опыту работы
Должен соответствовать Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение № 1
к решению акима
Мичуринского сельского округа
от "03 " января 2023 года № 01