Шардара аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-82-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-154-VIII шешiмi
Шардара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шардара аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №16-82-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шардара қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 612 844 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 450 192 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 454 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 267 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 161 931 мың теңге;
2) шығындар – 622 735 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 891 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 891 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 891 мың теңге.
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2. Қ.Тұрысбеков ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 105 696 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 28 925 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 76 771 мың теңге;
2) шығындар – 106 799 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 103 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 103 мың теңге.
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
3. Көксу ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 113 399 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 44 786 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 188 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;

О внесении изменений в решение Шардаринского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 16-82-VIII "О бюджете города, сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2024 года № 30-154-VIII
Шардаринский районной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести следующие изменения в решение Шардаринского районного маслихата "О бюджете города, сельских округов на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года №16-82-VІІІ:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шардара на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 612 844 тысяч тенге:
налоговые поступления – 450 192 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 454 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 267 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 161 931 тысяч тенге;
2) затраты – 622 735 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 891 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 891 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 9 891 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
2. Утвердить бюджет сельского округа им К.Турысбекова на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 105 696 тысяч тенге:
налоговые поступления – 28 925 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 76 771 тысяч тенге;
2) затраты – 106 799 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 103 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 103 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 103 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
3. Утвердить бюджет сельского округа Коксу на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы – 113 399 тысяч тенге:
налоговые поступления – 44 786 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 188 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;

трансферттер түсiмi – 68 425 мың теңге;
2) шығындар – 113 396 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -465 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 465 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 465 мың теңге.
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
4. Ұзын ата ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 103 639 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 28 094 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 75 545 мың теңге;
2) шығындар – 104 528 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -889 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 889 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 889 мың теңге.
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
5. Алатау батыр ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 111 460 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 47 018 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 87 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 64 355 мың теңге;
2) шығындар – 113 558 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 098 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 098 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 098 мың теңге.
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
6. Қызылқұм ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

поступления трансфертов – 68 425 тысяч тенге;
2) затраты – 113 864 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -465 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 465 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 465 тысяч тенге.
пункт 4 изложить в новой редакции:
4. Утвердить бюджет сельского округа Узын ата на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 103 639 тысяч тенге:
налоговые поступления – 28 094 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 75 545 тысяч тенге;
2) затраты – 104 528 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -889 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 889 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 889 тысяч тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
5. Утвердить бюджет сельского округа им. Алатау батыра на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 111 460 тысяч тенге:
налоговые поступления – 47 018 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 87 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 64 355 тысяч тенге;
2) затраты – 113 558 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 098 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 098 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 098 тысяч тенге.
пункт 6 изложить в новой редакции:
6. Утвердить бюджет сельского округа Кызылкум на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах: