2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 24-136-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына сәйкес, Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 066 923 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 283 140 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 171 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 10 774 612 мың теңге;
2) шығындар – 15 066 923 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 364 701 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 629 120 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 264 419 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 364 701 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 364 701 мың теңге:
қарыздар түсімі – 629 120 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 264 419 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2025 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 48,8 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2025 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 941 452 мың теңге болып қарастырылсын.
4. 2025 жылға аудандық бюджеттен қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 412 793 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Жаңа ауыл ауылдық округі 33 132 мың теңге;
Жылысу ауылдық округі 39 512 мың теңге;
Қазыбек би ауылдық округі 28 597 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 38 603 мың теңге;
Абай ауылдық округі 36 544 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі 38 184 мың теңге;
Ш.Ділдабеков ауылдық округі 46 443 мың теңге;
Ж.Ералиев ауылдық округі 47 515 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі 31 922 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 45 644 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2024 года № 24-136-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жетысайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 066 923 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 283 140 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 191 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 10 774 612 тысяч тенге;
2) затраты – 15 066 923 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 364 701 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 629 120 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 264 419 тысяч тенге:
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 364 701 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 364 701 тысяч тенге:
поступления займов – 629 120 тысяч тенге;
погашение займов – 264 419 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 48,8 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Жетысайского района в сумме 2 491 452 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка и сельских округов в общей сумме 412 793 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Жана ауыл 33 132 тысяч тенге;
сельский округ Жылысу 39 512 тысяч тенге;
сельский округ Казыбек би 28 597 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 38 603 тысяч тенге;
сельский округ Абай 36 544 тысяч тенге;
сельский округ Атамекен 38 184 тысяч тенге;
сельский округ Ш.Дилдабеков 46 443 тысяч тенге;
сельский округ Ж.Ералиев 47 515 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум 31 922 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 45 644 тысяч тенге;

Ынтымақ ауылдық округі 26 697 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 171 834 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімінен 109 923 мың теңге,
Қазыбек би ауылдық округі 70 075 мың теңге;
Жылысу ауылдық округі 21 895 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 17 953 мың теңге;
Ауданның мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінен 61 911 мың теңге,
Ж.Ералиев ауылдық округі 18 342 мың теңге;

сельский округ Ынтымак 26 697 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города, поселка и сельских округов в общей сумме 171 834 тысяч тенге, в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района 109 923 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Казыбек би 70 075 тысяч тенге;
сельский округ Жылысу 21 895 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 17 953 тысяч тенге;
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района 61 911 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Ж.Ералиев 18 342 тысяч тенге;

Атамекен ауылдық округі 32 637 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 10 932 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді қала, кент және ауылдық округ әкімінің аппараты бюджеттеріне бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 90 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

сельский округ Атамекен 32 637 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 10 932 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города, поселка и сельских округов осуществляется на основании постановления акимата района.
6. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в сумме 90 000 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

47 151
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
37 800
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37 800
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
37 800
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 600
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
12 600
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 600
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 600
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 406 757
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
14 700
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14 700
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 700
2
Әлеуметтiк көмек
2 210 253
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 210 253
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
57 743
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
32 695
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
266 929
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 350
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23 883
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
1 432 228
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
320 758
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
59 667
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
181 804
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
181 804
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
138 539
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

47 151
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
37 800
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37 800
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
37 800
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 600
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
12 600
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 600
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 600
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 406 757
1
Социальное обеспечение
14 700
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 700
005
Государственная адресная социальная помощь
14 700
2
Социальная помощь
2 210 253
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 210 253
002
Программа занятости
0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
57 743
006
Оказание жилищной помощи
32 695
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
266 929
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 350
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 883
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
1 432 228
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
320 758
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
59 667
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
181 804
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181 804
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
138 539
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат