Келес аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 9-86-VIII "2024-2026 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2024 жылғы 2 тамыздағы № 17-127-VIII шешімі
Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтер бюджеттері туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №9-86-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-12 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Абай ауылының 2024-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 197 856 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 175 193 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 16 263 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 6 400 мың теңге;
2) шығындар – 245 840 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -47 984 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47 984 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 984 мың теңге.
2. Бірлесу ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 58 994 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 11 642 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 103 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 46 249 мың теңге;
2) шығындар – 60 157 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 163 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 163 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 163 мың теңге.
3. Ұшқын ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 76 753 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 17 496 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 802 мың теңге;

О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 9-86-VIII "О бюджетах села и сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 2 августа 2024 года № 17-127-VIII
Келесский районной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Келесского районного маслихата "О бюджетах села и сельских округов на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года №9-86-VІІІ следующие изменения:
пункты 1-12 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет села Абай на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 197 856 тысяч тенге:
налоговые поступления – 175 193 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 16 263 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 400 тысяч тенге;
2) затраты – 245 840 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -47 984 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47 984 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 47 984 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет сельского округа Бирлесу на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 994 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 642 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 103 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 249 тысяч тенге;
2) затраты – 60 157 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 163 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1 163 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 163 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Ушкын на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 753 тысяч тенге:
налоговые поступления – 17 496 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 802 тысяч тенге;

трансферттердiң түсiмдерi – 57 455 мың теңге;
2) шығындар – 78 401 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 648 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 648 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 648 мың теңге.
4. Жамбыл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 73 807 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 11 036 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 62 771 мың теңге;
2) шығындар – 75 396 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 589 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 589 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 589 мың теңге.
5. Бозай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 48 016 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 7 770 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 40 246 мың теңге;
2) шығындар – 48 739 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -723 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 723 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 723 мың теңге.
6. Бірлік ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 200 018 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 15 561 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 676 мың теңге;

поступления трансфертов – 57 455 тысяч тенге;
2) затраты – 78 401 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 648 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 648 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 648 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет сельского округа Жамбыл на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12соответственно,в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 807 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 036 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 62 771 тысяч тенге;
2) затраты –75 396 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 589 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 589 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 589 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет сельского округа Бозай на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 016 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 770 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 40 246 тысяч тенге;
2) затраты – 48 739 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -723 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 723 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 723 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет сельского округа Бирлик на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 200 018 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 561 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 676 тысяч тенге;