2025-2027 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 196 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сауран аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"1. Сауран ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 468 881 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 263 116 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 935 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76 635 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 116 195 мың теңге;
2) шығындар – 12 468 881 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 703 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 43 252 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 549 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 31 703 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31 703 мың теңге:
қарыздар түсімі – 43 252 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 549 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0".
2. 2025 жылға облыстық бюджетке және аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 56,2 пайыз;
облыстық бюджетке – 43,8 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық байынша:
аудандық бюджетке – 57,2 пайыз;
облыстық бюджетке – 42,8 пайыз;
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 2025 жылға 480 020 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
1) Жібек жолы ауылдық округі - 39 959 мың теңге.
2) Жүйнек ауылдық округі - 30 283 мың теңге;
3) Қарашық ауылдық округі - 21 117 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2024 года № 196
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Сауран РЕШИЛ:
"1. Утвердить районный бюджет Сауранского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 468 881 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 263 116 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 935 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76 635 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 116 195 тысяч тенге;
2) затраты – 12 468 881 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 703 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 43 252 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 549 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 31 703 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31 703 тысяч тенге:
поступление займов – 43 252 тысяч тенге;
погашение займов – 11 549 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0".
2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 56,2 процентов;
в областной бюджет – 43,8 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:
в районный бюджет – 57,2 процентов;
в областной бюджет – 42,8 процентов;
3. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, общей сумме 480 020 тысяч тенге, в том числе:
1) Сельского округа Жибек Жолы – 39 959 тысяч тенге;
2) Сельского округа Жуйнек – 30 283 тысяч тенге;
3)Сельского округа Карашык – 21 117 тысяч тенге;

4) Оранғай ауылдық округі - 28 087 мың теңге;
5) Иассы ауылдық округі - 33 043 мың теңге;
6) Үшқайық ауылдық округі - 56 438 мың теңге;
7) Ескі Иқан ауылдық округі - 10 954 мың теңге;
8) Жаңа Иқан ауылдық округі - 51 408 мың теңге;
9) Шорнақ ауылдық округі - 40 011 мың теңге;
10) Бабайқорған ауылдық округі - 59 537 мың теңге;
11) Майдантал ауылдық округі - 54 839 мың теңге;
12) Шаға ауылдық округі - 54 344 мың теңге.

4) Сельского округа Орангай – 28 087 тысяч тенге;
5) Сельского округа Иассы – 33 043 тысяч тенге;
6) Сельского округа Ушкайык – 56 438 тысяч тенге;
7) Сельского округа Ески Икан – 10 954 тысяч тенге;
8) Сельского округа Жана Икан – 51 408 тысяч тенге;
9) Сельского округа Шорнак – 40 011 тысяч тенге;
10) Сельского округа Бабайкорган – 59 537 тысяч тенге;
11) Сельского округа Майдантал – 54 839 тысяч тенге;
12) Сельского округа Шага – 54 344 тысяч тенге.

8 068
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
326 472
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
828 889
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
152 096
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 096
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 967
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 233
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40 962
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
33 934
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 009 459
1
Тұрғын үй шаруашылығы
705 726
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
533 729
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
71 461
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
34 005
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
255 700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
172 563
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
171 997
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
171 997
2
Коммуналдық шаруашылық
1 555 630
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
150 000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
150 000
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 395 630
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
82 000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
15 271
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 298 359

8 068
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
326 472
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
828 889
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
152 096
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 096
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 967
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 233
021
Капитальные расходы государственного органа
17 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
40 962
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33 934
07
Жилищно-коммунальноехозяйство
3 009 459
1
Жилищное хозяйство
705 726
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
533 729
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
71 461
003
Капитальные расходы государственного органа
34 005
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
255 700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
172 563
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
171 997
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
171 997
2
Коммунальное хозяйство
1 555 630
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
150 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
150 000
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 395 630
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
82 000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
15 271
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 298 359

149 426
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
43 117
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
89 009
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 300
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
94 784
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
28 949
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
65 835
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 081 178
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
332 577
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
30 000
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
30 000
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30 000
038
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
30 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
164 884
1
Ауыл шаруашылығы
42 961
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
42 961
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 961
6
Жер қатынастары
100 823
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
100 823
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 783
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 040
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
21 100
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 100
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21 100
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
79 552
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
79 552
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
79 552
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 552
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

149 426
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
43 117
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
89 009
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 300
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
94 784
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28 949
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
65 835
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
30 000
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
30 000
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
30 000
038
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
30 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
164 884
1
Сельское хозяйство
42 961
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
42 961
001
Услуги по реализации государственной
42 961
6
Земельные отношения
100 823
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
100 823
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
84 783
007
Капитальные расходы государственного органа
16 040
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
21 100
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 100
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 100
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
79 552
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
79 552
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
79 552
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
59 552
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов