Өскемен қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/3-VIII "Өскемен қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 15 наурыздағы № 17/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/3-VIII "Өскемен қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191729 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 565 566,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 54 974 800,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 236 996,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 835 831,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 26 517 939,3 мың теңге;
2) шығындар – 82 767 702,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 680 500,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 680 500,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 6 117 363,9мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -6 117 363,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 970 217,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 852 853,1 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 14/3-VIII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2024-2026 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 марта 2024 года № 17/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 14/3-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191729) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 565 566,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54 974 800,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 236 996,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 835 831,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 517 939,3 тысяч тенге;
2) затраты – 82 767 702,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 680 500,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 680 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 6 117 363,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -6 117 363,9 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 7 970 217,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 852 853,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. Өскемен қаласының 2024 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 790 596,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының төрағасы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2024 жылғы 15 наурыздағы
№ 17/2-VIII шешіміне
қосымша
Өскемен қалалық мәслихатының

"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2024 год в сумме 790 596,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 15 марта 2024 года
№ 17/2-VIII
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

223 805,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
22 439,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 232,0
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
645,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
90 942,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 069,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 873,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
81 032,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 032,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
173 181,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 181,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
924 677,6
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
924 677,6
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
225 768,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
221 078,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 690,0
02
Қорғаныс
114 365,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
114 365,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
114 365,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
103 862,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
103 862,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
103 862,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 037 949,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 841 048,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
171 713,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

223 805,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
22 439,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 232,0
018
Капитальные расходы государственного органа
645,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
90 942,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
89 069,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 873,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
81 032,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
81 032,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
173 181,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
173 181,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
924 677,6
040
Развитие объектов государственных органов
924 677,6
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
225 768,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
221 078,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 690,0
02
Оборона
114 365,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
114 365,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
114 365,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
103 862,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
103 862,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
103 862,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 037 949,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 841 048,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
171 713,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

6 580,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
458 355,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 172,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
616 541,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
28 909,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 863,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
178 592,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
828 465,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 382 095,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 948,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
116 058,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 757,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 500,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
196 901,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
196 901,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
25 114 341,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 921 920,2
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
2 656 145,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
2 227,5
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
19 911,0
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
2 210 808,6
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
596 879,1
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 264 728,0
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
171 221,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 816 701,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 728 025,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

6 580,0
005
Государственная адресная социальная помощь
458 355,0
006
Оказание жилищной помощи
10 172,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
616 541,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
28 909,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 863,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
178 592,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
828 465,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 382 095,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 948,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
116 058,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 757,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 500,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
196 901,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
196 901,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
25 114 341,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 921 920,2
015
Освещение улиц в населенных пунктах
2 656 145,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2 227,5
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
19 911,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2 210 808,6
028
Развитие коммунального хозяйства
596 879,1
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 264 728,0
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
171 221,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15 816 701,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 728 025,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры