Өскемен қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/3-VIII "Өскемен қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 22 қарашадағы № 27/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/3-VIII "Өскемен қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191729 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 122 116 844,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 66 396 866,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 282 565,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 386 231,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 47 051 181,6 мың теңге;
2) шығындар – 119 176 254,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -329 386,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 329 386,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 653 881,5 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 688 221,5 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 34 340,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 616 093,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -2 616 093,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 3 501 270,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 970 217,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 852 853,1 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 14/3-VIII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2024-2026 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 ноября 2024 года № 27/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 14/3-VIII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191729) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 122 116 844,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 66 396 866,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 282 565,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 386 231,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 051 181,6 тысяч тенге;
2) затраты – 119 176 254,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -329 386,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 329 386,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 653 881,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 688 221,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 34 340,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 616 093,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -2 616 093,9 тысяч тенге;
поступление займов – 3 501 270,0 тысяч тенге;
погашение займов – 7 970 217,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 852 853,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. Өскемен қаласының 2024 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 956 970,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының төрағасы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2024 жылғы 22 қарашадағы
№ 27/2-VIII шешіміне
қосымша
Өскемен қалалық мәслихатының

"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2024 год в сумме 956 970,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 22 ноября 2024 года
№ 27/2-VIII
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

119 176 254,8
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
2 980 366,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
61 305,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60 503,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
802,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
548 558,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
548 558,1
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
527 788,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
249 394,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
22 439,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 707,6
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
254 247,7
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
93 981,3
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93 981,3
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
87 115,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 079,8
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
36,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
256 508,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
256 508,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 165 776,7
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 165 776,7
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
239 331,7
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
234 948,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 382,9
02
Қорғаныс
113 983,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
113 983,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
113 983,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
131 179,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

119 176 254,8
01
Государственные услуги общего характера
2 980 366,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
61 305,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
60 503,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
802,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
548 558,1
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
548 558,1
452
Отдел финансов района (города областного значения)
527 788,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
249 394,4
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
22 439,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 707,6
018
Капитальные расходы государственного органа
254 247,7
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
93 981,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
93 981,3
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
87 115,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
87 079,8
007
Капитальные расходы государственного органа
36,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
256 508,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
256 508,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 165 776,7
040
Развитие объектов государственных органов
1 165 776,7
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
239 331,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
234 948,8
003
Капитальные расходы государственного органа
4 382,9
02
Оборона
113 983,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
113 983,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
113 983,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
131 179,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

131 179,7
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
131 179,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 130 264,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 970 228,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
175 490,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 300,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
194 980,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 977,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
550 956,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
32 980,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 954,4
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
195 057,3
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
831 541,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 716 642,5
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 723,1
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
145 703,1
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 699,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 371,1
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
85 852,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
160 036,3
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
160 036,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
46 975 485,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

131 179,7
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
131 179,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 130 264,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 970 228,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
175 490,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 300,0
005
Государственная адресная социальная помощь
194 980,0
006
Оказание жилищной помощи
2 977,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
550 956,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
32 980,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 954,4
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
195 057,3
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
831 541,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 716 642,5
021
Капитальные расходы государственного органа
1 723,1
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
145 703,1
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 699,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 371,1
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
85 852,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
160 036,3
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
160 036,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
46 975 485,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)