Риддер қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/5-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2024 жылғы 17 маусымдағы № 15/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/5-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Риддер қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10714165,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8769194,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21501,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1905470,1 мың теңге;
2) шығындар – 10971313,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -39839,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39839,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -217309,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 217309,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 82633,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 299942,4 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен берілетін трансферттер 4730103,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 771043,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 11/5-VIII "О бюджете города Риддера на 2024 - 2026 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 17 июня 2024 года № 15/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 11/5-VIII "О бюджете города Риддера на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Риддера на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10714165,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8769194,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21501,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1905470,1 тысяч тенге;
2) затраты – 10971313,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -39839,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39839,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -217309,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 217309,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 82633,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 299942,4 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в связи с изменением законодательства, в размере 4730103,0 тыс. тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в размере 771043,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

"5. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 974547,1 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының төрағасы Е. Нужных
Риддер қалалық мәслихатының
2024 жылғы 17 маусымдағы
№15/2-VIII шешіміне
қосымша
Риддер қалалық мәслихатының

"5. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 974547,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Риддерского городского маслихата Е. Нужных
Приложение к решению
Риддерского городского маслихата
от 17 июня 2024 года
№ 15/2-VIII
Приложение 1 к решению
Риддерского городского маслихата

99 699,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 968,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
118 555,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
116 009,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
331 355,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
331 355,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 507,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
608,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
239 373,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
34 164,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 703,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 972 635,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
348 132,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
340 347,0
004
Азаматтардың жекелегенсанаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
334 808,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
5 539,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
0,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7 785,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 785,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
988 821,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
770 069,1
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
770 069,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
218 752,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
188 770,0

99 699,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 968,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 555,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
116 009,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
331 355,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
331 355,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 507,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
608,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
239 373,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
34 164,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 703,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 972 635,1
1
Жилищное хозяйство
348 132,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
340 347,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
334 808,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
5 539,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
0,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7 785,0
466
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 785,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000,0
2
Коммунальное хозяйство
988 821,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
770 069,1
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
770 069,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
218 752,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
188 770,0