Риддер қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/5-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 18/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/5-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Риддер қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11899525,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9594194,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46501,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 68000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2190830,1 мың теңге;
2) шығындар – 12257712,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -39839,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39839,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -318347,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 318347,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 82633,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 400980,9 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен берілетін трансферттер 5130103,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 1167330,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 1152339,1 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 11/5-VIII "О бюджете города Риддера на 2024 - 2026 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 6 сентября 2024 года № 18/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 11/5-VIII "О бюджете города Риддера на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Риддера на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 11899525,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9594194,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46501,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 68000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2190830,1 тысяч тенге;
2) затраты – 12257712,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -39839,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39839,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -318347,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 318347,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 82633,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 400980,9 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в связи с изменением законодательства, в размере 5130103,0 тыс. тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в размере 1167330,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 1152339,1 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 468002,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының төрағасы Е. Нужных
Риддер қалалық мәслихатының
2024 жылғы 06 қыркүйекегі
№18/2-VIII шешіміне
қосымша
Риддер қалалық мәслихатының

"6. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 468002,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Риддерского городского маслихата Е. Нужных
Приложение к решению
Риддерского городского маслихата
от 06 сентября 2024 года
№ 18/2-VIII
Приложение 1 к решению
Риддерского городского маслихата

423,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 495,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99 699,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 968,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
118 555,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
116 009,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
329 652,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
329 652,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 507,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
608,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
239 373,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
34 164,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 198 341,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
520 385,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
512 600,0
004
Азаматтардың жекелегенсанаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
512 600,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7 785,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 785,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
937 939,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
749 169,1
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
749 169,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
188 770,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
188 770,0
3
Елді-мекендерді көркейту
740 017,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

423,0
006
Оказание жилищной помощи
7 495,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99 699,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 968,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 555,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
116 009,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
329 652,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
329 652,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 507,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
608,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
239 373,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
34 164,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 198 341,6
1
Жилищное хозяйство
520 385,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
512 600,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
512 600,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7 785,0
466
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 785,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000,0
2
Коммунальное хозяйство
937 939,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
749 169,1
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
749 169,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
188 770,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
188 770,0
3
Благоустройство населенных пунктов
740 017,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
160 899,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48 015,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
112 425,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
459,0
12
Көлік және коммуникация
846 394,0
1
Автомобиль көлігі
737 061,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
737 061,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
737 061,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
109 333,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
109 333,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
109 333,0
13
Басқалар
1 549 101,0
9
Басқалар
1 549 101,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
362 290,0
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
362 290,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 167 330,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
1 167 330,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
19 481,0
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
19 481,0
14
Борышқа қызмет көрсету
17 090,0
1
Борышқа қызмет көрсету
17 090,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 090,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
17 090,0
15
Трансферттер
5 363 025,4
1
Трансферттер
5 363 025,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 363 025,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
171 882,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
5 130 103,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
160 899,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
48 015,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
112 425,0
015
Капитальные расходы государственного органа
459,0
12
Транспорт и коммуникации
846 394,0
1
Автомобильный транспорт
737 061,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
737 061,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
737 061,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
109 333,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
109 333,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
109 333,0
13
Прочие
1 549 101,0
9
Прочие
1 549 101,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
362 290,0
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
362 290,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 167 330,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
1 167 330,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
19 481,0
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
19 481,0
14
Обслуживание долга
17 090,0
1
Обслуживание долга
17 090,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 090,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
17 090,0
15
Трансферты
5 363 025,4
1
Трансферты
5 363 025,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 363 025,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
171 882,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
5 130 103,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан