"2024-2026 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8/2-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 қыркүйектегі № 14/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 - 2026 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8/2-VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 060 476,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 393 594,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 67 222 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 561 073 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 038 587,3 мың теңге;
2) шығындар –15 495 014,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59 425 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 680 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 88 255 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 50 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 50 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 543 962,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 543 962,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 094 047 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 638 072 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 87 987,9 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға нысаналы трансферттер 4 095 463 мың теңге сомасында көзделсін.
2024 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер 1 943 109,1 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджеттен 247 348 мың теңге, облыстық бюджеттен 1 695 761,1 мың теңге ескерілсін.
2024 жылға арналған аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 706 826,1 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 сентября 2024 года № 14/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 060 476,8 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 393 594,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 67 222 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 561 073 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 038 587,3 тысяч тенге;
2) затраты – 15 495 014,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 425 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 680 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 88 255 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 50 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 50 000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -543 962,9 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 543 962,9 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 1 094 047 тысяч тенге;
погашение займов – 638 072 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 87 987,9 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие в сумме 4 095 463 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2024 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты в сумме 1 943 109,1 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета в сумме 247 348 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1 695 761,1 тысяч тенге.
Распределение целевых текущих трансфертов бюджету района на 2024 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1 706 826,1 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

12000
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
12000
2
Әлеуметтiк көмек
467130
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
467130
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
78347
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
385
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
96629
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14628
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
245835
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
31306
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
293222,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
293222,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75817,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4061
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
27195
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
118649
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
67500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3254351,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1299940,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1219678
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
204546
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1015132
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
80262,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
80262,7
2
Коммуналдық шаруашылық
1937978,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1937978,1
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

12000
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
12000
2
Социальная помощь
467130
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
467130
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
78347
006
Оказание жилищной помощи
385
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96629
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14628
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
245835
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
31306
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
293222,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
293222,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75817,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4061
021
Капитальные расходы государственного органа
27195
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
118649
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
67500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3254351,1
1
Жилищное хозяйство
1299940,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
1219678
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
204546
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1015132
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
80262,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
80262,7
2
Коммунальное хозяйство
1937978,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1937978,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах