"2024-2026 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8/2-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 қарашадағы № 16/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 - 2026 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8/2-VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 092 871,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 125 595,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 104,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 566 140 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 355 030,6 мың теңге;
2) шығындар –15 539 529 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59 079 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 334 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 88 255 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 37 880 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 37 880 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 543 616,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 543 616,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 093 701 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 638 072 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 87 987,9 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға нысаналы трансферттер 4 322 876,6 мың теңге сомасында көзделсін.
2024 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер 2 032 138,8 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджеттен 234 009 мың теңге, облыстық бюджеттен 1 798 129,8 мың теңге ескерілсін.
2024 жылға арналған аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 486 942,2 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 ноября 2024 года № 16/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 092 871,1 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 125 595,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 104,9 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 566 140 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 355 030,6 тысяч тенге;
2) затраты – 15 539 529 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 079 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 334 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 88 255 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 37 880 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 37 880 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -543 616,9 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 543 616,9 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 1 093 701 тысяч тенге;
погашение займов – 638 072 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 87 987,9 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие в сумме 4 322 876,6 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2024 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты в сумме 2 032 138,8 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета в сумме 234 009 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1 798 129,8 тысяч тенге.
Распределение целевых текущих трансфертов бюджету района на 2024 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1 486 942,2 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

27380
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
888373
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
888373
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
874079,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14293,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
782616,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
78601,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66601,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
66601,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12000
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
12000
2
Әлеуметтiк көмек
471967,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
471967,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
81694,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
96629
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16503,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
245835
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
31306
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
232047
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
232047
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77618,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2461
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
27180
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
108958,2
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

27380
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
888373
122
Аппарат акима района (города областного значения)
888373
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
874079,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14293,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
782616,3
1
Социальное обеспечение
78601,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66601,4
005
Государственная адресная социальная помощь
66601,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12000
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
12000
2
Социальная помощь
471967,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
471967,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
81694,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96629
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16503,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
245835
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
31306
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
232047
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
232047
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77618,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2461
021
Капитальные расходы государственного органа
27180
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
108958,2
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь