Зайсан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы"2024-2026 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы № 01-03/VIII-15-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 қарашадағы № 28/1-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №01-03/VIII-15-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 221 880,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 208 332,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81 922,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 794,6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 907 832,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 256 351,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 463 874,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 488 885,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 011,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 498 345,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 498 345,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1488 885,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 113 684,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 123 144,2 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының арналған резерві 34 707,7 мың теңге сомасында бекітілсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 1 964 497,5 мың теңге сомасында ескерілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 477 325,0 мың теңге сомасында ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Зайсанского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 01-03/VIII-15-2 "О бюджете Зайсанского района на 2024-2026 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 ноября 2024 года № 28/1-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года №01-03/VIII-15-2 следующие изменений:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 221 880,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 208 332,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 81 922,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 794,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 907 832,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 256 351,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 463 874,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 488 885,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 011,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 498 345,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1 498 345,2 тысяч тенге;
поступление займов – 1 488 885,0 тысяч тенге;
погашение займов – 113 684,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 123 144,2 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 34 707,7 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 1 967 454,5 тысяч тенге."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 477 325,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению настоящего решения.

63 385,1
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
168 981,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
85 697,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 697,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 248,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
829,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32 220,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 232 702,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 029 261,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
755 395,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
19 887,9
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
342 741,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
230 939,1
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
161 827,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
97 460,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
97 460,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
176 406,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
176 406,0
2
Коммуналдық шаруашылық
202 841,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
202 841,8
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
109 902,5
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
92 939,3
3
Елді-мекендерді көркейту
600,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
600,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
600,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
799 008,3
1
Мәдениет саласындағы қызмет

63 385,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
168 981,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
85 697,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 697,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 248,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
829,0
021
Капитальные расходы государственного органа
400,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32 220,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 232 702,8
1
Жилищное хозяйство
1 029 261,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
755 395,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
19 887,9
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
342 741,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
230 939,1
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
161 827,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
97 460,0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
97 460,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
176 406,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
176 406,0
2
Коммунальное хозяйство
202 841,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
202 841,8
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
109 902,5
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
92 939,3
3
Благоустройство населенных пунктов
600,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
600,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
600,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
799 008,3
1
Деятельность в области культуры