Ұлан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 97 "2024-2026 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2024 жылғы 14 маусымдағы № 146 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлан аудандық маслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 97 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5692208,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3142028,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 86754,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2440924,8 мың теңге;
2) шығындар – 6865200,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 62031,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 149526,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87495,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1235023,9 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уланского районного маслихата "О бюджете Уланского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 97
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14 июня 2024 года № 146
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Уланский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уланского районного маслихата "О бюджете Уланского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 97 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5692208,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3142028,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86754,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2440924,8 тысяч тенге;
2) затраты – 6865200,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 62031,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 149526,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87495,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1235023,9 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1235023,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1387935,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 383833,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230922,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Ұлан аудандық мәслихат төрағасы Г. Калиева
Ұлан аудандық мәслихаттың

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1235023,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1387935,0 тысяч тенге;
погашение займов – 383833,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 230922,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Уланского районного маслихата Г. Калиева
Приложение к решению
Уланского районного маслихата

2000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
619599,8
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
79151,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79151,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
79151,0
2
Әлеуметтiк көмек
443535,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
443535,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
69430,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55806,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
155455,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
153344,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
96913,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96913,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53813,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4500,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
31100,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
7500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1902175,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1551012,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1551012,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
3000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
303600,0
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
3,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

2000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
619599,8
1
Социальное обеспечение
79151,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79151,0
005
Государственная адресная социальная помощь
79151,0
2
Социальная помощь
443535,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
443535,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
69430,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55806,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155455,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
153344,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
96913,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96913,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53813,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4500,0
021
Капитальные расходы государственного органа
31100,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1902175,8
1
Жилищное хозяйство
1551012,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1551012,0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
3000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
303600,0
005
Снос аварийного и ветхого жилья
3,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда