2025-2027 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 190 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/142-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7081536,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3652754,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27020,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3385512,0 мың теңге;
2) шығындар – 7063665,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24429,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 121892,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 97463,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6558,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6558,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 121892,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 115334,0 мың теңге;

О бюджете Уланского района на 2025-2027 годы
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 190
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 19/142-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы", Уланский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7081536,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3652754,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27020,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16250,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3385512,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7063665,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24429,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 121892,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 97463,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6558,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6558,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 121892,0 тысяч тенге;
погашение займов – 115334,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.
2. 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/142-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен белгіленген, 2025 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқаруға қабылдансын.

используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, корпоративному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 19/142-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы".

3. 2025 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 80557,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2025 жылы аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 747788,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
5. 2025 жылы аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен нысаналы даму трансферттер 2637724,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
6. 2025 жылы аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бөлінген несиелер 121892,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.

3. Учесть резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 80557,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета в сумме 747788,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год трансферты на развитие из вышестоящего бюджета в сумме 2637724,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 121892,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер бойынша субвенция 299983,0 мың теңге сомасында 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте несиелік шарттарына сәйкес жоғары тұрған бюджеттерге алдындағы қарыздарды өтеуге 115334,0 мың теңге сома қарастырылсын.
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлан аудандық мәслихат төрағасы Г. Калиева
Ұлан аудандық мәслихатының

7. Предусмотреть в районном бюджете субвенцию на 2025 год в сумме 299983,0 тысячи тенге, передаваемую из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселков согласно приложению 4.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год погашение долга перед вышестоящими бюджетами в сумме 115334,0 тысячи тенге в соответствии с заключенными кредитными договорами.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уланского районного маслихата Г. Калиева
Приложение к решению
Уланского районного маслихата

71104,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
59431,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
177928,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
183483,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
68022,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
68022,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54858,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4500,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8664,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1376459,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
156978,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
156978,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
156978,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1173838,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
181472,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
60000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
71472,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
50000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
992366,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
992366,0
3
Елді-мекендерді көркейту
45643,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45643,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
43843,0
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
1800,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
695328,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
440222,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

71104,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59431,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
177928,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
183483,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
68022,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
68022,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54858,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4500,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8664,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1376459,0
1
Жилищное хозяйство
156978,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
156978,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
156978,0
2
Коммунальное хозяйство
1173838,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
181472,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
60000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
71472,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
50000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
992366,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
992366,0
3
Благоустройство населенных пунктов
45643,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45643,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
43843,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
1800,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
695328,0
1
Деятельность в области культуры
440222,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)