Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 15 шілдедегі № 19/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 7 054 026,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 803 700,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 243 830,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 979 896,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 088 242,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 268,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 81 224,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 956,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 86 484,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86 484,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 81 224,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 956,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 34 216,8 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 101 482,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 12/2-VIII "О бюджете Шемонаихинского района на 2024-2026 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 июля 2024 года № 19/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата "О бюджете Шемонаихинского района на 2024–2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 12/2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 054 026,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 803 700,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 243 830,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –1 979 896,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 088 242,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 268,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 81 224,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 956,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 86 484,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 484,8 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 81 224,0 тысячи тенге;
погашение займов – 28 956,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34 216,8 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 101 482,6 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

12 014,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
716 283,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
68 976,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
68 976,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
68 273,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
703,0
2
Әлеуметтiк көмек
489 312,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
489 312,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 418,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
78 401,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 773,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 993,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
142 227,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
157 995,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 995,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 258,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
54 087,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 650,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 203 969,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
143 165,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
20 000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

12 014,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
716 283,0
1
Социальное обеспечение
68 976,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
68 976,0
005
Государственная адресная социальная помощь
68 273,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
703,0
2
Социальная помощь
489 312,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
489 312,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 418,0
006
Оказание жилищной помощи
1 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78 401,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 773,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 993,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
142 227,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
157 995,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 995,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 258,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
54 087,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 650,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 203 969,0
1
Жилищное хозяйство
143 165,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
20 000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)