"2023 - 2025 жылдарға арналған Самар ауданының аудандық бюджеті туралы" Самар ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 9-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2024 жылғы 2 сәуірдегі № 10-7/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Самар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023 - 2025 жылдарға арналған Самар ауданының аудандық бюджеті туралы" Самар ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 9-3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191308 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
шешімнің атауы мемлекеттік және орыс тілдерінде мынадай редакцияда жазылсын:
"2024 - 2026 жылдарға арналған Самар ауданының аудандық бюджеті туралы".
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 032 805,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 634 887,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 808,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 12 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 633 608,9 мың теңге;
2) шығындар – 3 575 397,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 819,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 132 912,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 093,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13 350,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 13 350,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 412 112,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 412 112,1 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 132 912,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 093,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Самар от 28 декабря 2023 года №9-3/VIII "О бюджете района Самар на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 2 апреля 2024 года № 10-7/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Самар РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Самар" от 28 декабря 2023 года №9-3 "О бюджете района Самар на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 191308) следующие изменения:
наименование решения на государственном и на русском языках изложить в следующей редакции:
"О районном бюджете района Самар на 2024-2026 годы".
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 032 805,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 634 887,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 808,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 150,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 633 608,9 тысяч тенге;
2) затраты – 3 575 397,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117 819,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 132 912,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 093,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 350,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 13 350,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 412 112,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 412 112,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 132 912,0 тысяч тенге;
погашение займов – 15 093,0 тысяч тенге;

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 000,0
019
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
8 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
508 602,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
111 986,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
111 986,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
111 986,0
2
Әлеуметтік көмек
318 412,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
318 412,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
34 725,0
006
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
2 700,0
007
Тұрғын үй көмегін көрсету
35 573,0
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 033,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
202 722,0
017
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету жәнеовогоау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуі
40 659,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
78 204,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78 204,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 973,0
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
2 330,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 890,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
20 011,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
812 115,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
157 841,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
157 841,8
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12 678,8
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
508 602,0
1
Социальное обеспечение
111 986,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
111 986,0
005
Государственная адресная социальная помощь
111 986,0
2
Социальная помощь
318 412,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
318 412,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 725,0
006
Оказание жилищной помощи
2 700,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 573,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 033,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
202 722,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
40 659,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78 204,0
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
78 204,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 973,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 330,0
021
Капитальные расходы государственного органа
10 890,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 011,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
812 115,8
1
Жилищное хозяйство
157 841,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
157 841,8
008
Организация сохранения государственного жилищного фонд
12 678,8
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан