Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оларға теңестірілген органдары туралы ережелерді бекіту туралы" 2023 жылғы 4 шілдедегі № 92 н/қ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2024 жылғы 21 қаңтардағы № 19 н/қ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оларға теңестірілген органдары туралы ережелерді бекіту туралы" 2023 жылғы 4 шілдедегі № 92 н/қ бұйрығына келесі өзгерістер енгізілсін:
1. Осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнің (бұдан әрі - Комитет) Астана қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.";
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан Комитеттің кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуiне тыйым салынады.";
14-тармақтың 2) тармақшасының он бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттің жедел кеңестерінде проблемалық учаскелер мен оларды шешу жолдарын айқындай отырып, сондай-ақ құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің өкілдерін шақыра отырып, құрылымдық бөлімшелер қызметінің нәтижелерін қарау;";
15-тармақтың 20) тармақшасы алып тасталсын;
19-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің өкілеттіктерін айқындайды;";
6-тарау алып тасталсын.
2. Осы бұйрықпен бекітілген Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.";
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан Комитеттің кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуiне тыйым салынады.";

О внесении изменений в приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 4 июля 2023 года № 92 о/д "Об утверждении положений о территориальных и приравненных к ним органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 21 января 2024 года № 19 о/д
ПРИКАЗЫВАЮ:
Внести в приказ председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 4 июля 2023 года № 92 о/д "Об утверждении положений о территориальных и приравненных к ним органах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" следующие изменения:
1. В положении о Департаменте Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) по городу Астане, утвержденном указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Департамента.";
абзац одиннадцатый подпункта 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"рассматривать на оперативных совещаниях Департамента результаты деятельности структурных подразделений с определением проблемных участков и путей их разрешения, а также с приглашением представителей субъектов правовой статистики и специальных учетов;";
исключить подпункт 20) пункта 15;
подпункт 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"2) определяет полномочия структурных подразделений Департамента;";
исключить Главу 6.
2. В положении о Департаменте Комитета по городу Алматы, утвержденном указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Департамента.";

11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан Комитеттің кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуiне тыйым салынады.";
14-тармақтың 2) тармақшасының он бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттің жедел кеңестерінде проблемалық учаскелер мен оларды шешу жолдарын айқындай отырып, сондай-ақ құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің өкілдерін шақыра отырып, құрылымдық бөлімшелер қызметінің нәтижелерін қарау;";
15-тармақтың 19) тармақшасы алып тасталсын;
19-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің өкілеттіктерін айқындайды;";
6-тарау алып тасталсын.
23. Комитеттің Аппаратына:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкісінде ресми жариялау үшін электронды түрде жолдауды;
2) осы бұйрықты Комитеттің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына осы бұйрықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдау үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
24. Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарының бастықтары заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңымен қарастырылған шаралар қабылдауды;
2) бір айлық мерзімде өз актілерін осы бұйрыққа сәйкестендіруді қамтамасыз етсін.
25. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитеттің Аппаратына жүктелсін.
26. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Комитет Төрағасы С. Нұрлыбай

пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Департамента.";
абзац одиннадцатый подпункта 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"рассматривать на оперативных совещаниях Департамента результаты деятельности структурных подразделений с определением проблемных участков и путей их разрешения, а также с приглашением представителей субъектов правовой статистики и специальных учетов;";
исключить подпункт 19) пункта 15;
подпункт 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"2) определяет полномочия структурных подразделений Департамента;";
исключить Главу 6.
23. Аппарату Комитета обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета;
3) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в территориальные и приравненные к ним органы Комитета для принятия необходимых мер, вытекающих из настоящего приказа.
24. Начальникам территориальных и приравненных к ним органов Комитета в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) принятие мер, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";
2) в месячный срок приведение своих актов в соответствие с настоящим приказом.
25. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Аппарат Комитета.
26. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Председатель Комитета С. Нурлыбай