Орал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 7-2 "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 шілдедегі № 13-2 шешімі
Орал қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 7-2 "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 784 841 мың теңге:
салықтық түсімдер – 34 995 234 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 547 783 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 570 131 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 671 693 мың теңге;
2) шығындар – 72 724 636 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -343 361 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 343 361 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 596 434 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 596 434 мың теңге:
қарыздар түсімі – 17 180 216 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 439 498 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 855 716 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер, ауылдық округ бюджеттеріне республикалық, облыстық және қалалық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы және даму трансферттердің жалпы сомасы 4 173 254 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттер, ауылдық округ бюджеттеріне бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 7-2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 19 июля 2024 года № 13-2
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 7-2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 784 841 тысяча тенге:
налоговые поступления – 34 995 234 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 547 783 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 570 131 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 16 671 693 тысячи тенге;
2) затраты – 72 724 636 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -343 361 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 343 361 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 596 434 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 596 434 тысячи тенге:
поступления займов – 17 180 216 тысяч тенге;
погашение займов – 8 439 498 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 855 716 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам поселков, сельского округа выделяемые за счет средств республиканского, областного и городского
бюджетов в общей сумме 4 173 254 тысячи тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

87 141
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
87 141
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
14 894
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 894
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
13 404
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 490
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
864 954
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
864 954
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
864 954
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
864 954
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 844 724
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
500 542
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
500 542
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
500 542
2
Әлеуметтiк көмек
4 418 607
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 418 607
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
23 458
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
962 106
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
49 914
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
175 351
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
682 690
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 525 088
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
925 575
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
685 575
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
158 391
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 630
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0

87 141
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
87 141
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14 894
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 894
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13 404
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 490
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
864 954
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
864 954
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
864 954
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
864 954
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 844 724
1
Социальное обеспечение
500 542
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
500 542
005
Государственная адресная социальная помощь
500 542
2
Социальная помощь
4 418 607
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 418 607
006
Оказание жилищной помощи
23 458
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
962 106
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
49 914
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
175 351
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
682 690
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 525 088
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
925 575
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
685 575
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
158 391
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 630
021
Капитальные расходы государственного органа
0