Бөрлі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 9-1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 10 мамырдағы № 13-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №9-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 772 498 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 573 244 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 67 696 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 197 024 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6 934 534 мың теңге;
2) шығындар – 19 281 626,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 251 625 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 694 574 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 442 949 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 760 753,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 760 753,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 677 554 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 384 678 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 467 877,3 мың теңге.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 178 355 мың теңге көлемінде ескерілсін:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 29 226 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға - 5 982 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге – 287 976 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 622 547 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 232 624 мың теңге;";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 3 593 737 мың теңге көлемінде ескерілсін:

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 9-1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 мая 2024 года № 13-1
Бурлинский районный маслихат Западно – Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года №9-1, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 772 498 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 573 244 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 67 696 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 197 024 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 6 934 534 тысячи тенге;
2) затраты – 19 281 626,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 251 625 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 694 574 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 442 949 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 760 753,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 760 753,3 тысячи тенге:
поступление займов – 2 677 554 тысячи тенге;
погашение займов – 1 384 678 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 467 877,3 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 178 355 тысяч тенге:
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 29 226 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий - 5 982 тысячи тенге;
на бюджетное кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов - 287 976 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально - уязвимых слоев населения – 622 547 тысяч тенге;
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 232 624 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов Национального фонда в общей сумме 3 593 737 тысяч тенге:

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыруға - 816 854 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 522 049 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 929 070 мың теңге;
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 1 160 326 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 165 438 мың теңге;";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 4 695 179 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 33 202 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакет - 15 817 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 10 143 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 76 466 мың теңге;
Бөрлі ауданы Кентубек – Караганды - Аккудук 0-57 шақырым автожолының 0-14 шақырым учаскесін орташа жөндеу - 900 000 мың теңге;
Бөрлі ауданы Жарсуат ауылына кіреберіс автожолын күрделі жөндеу – 129 145 мың теңге;
Бөрлі ауданы Кентүбек ауылына кіреберіс автожолын күрделі жөндеу – 89 137 мың теңге;
Бөрлі ауданы Бумакөл ауылына кіреберіс автожолын күрделі жөндеу – 250 974 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №27А тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 355 334 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағын ауданында №26 тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 887 453 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласы бесінші шағын ауданының су құбыры желілерін қайта жаңғырту – 49 696 мың теңге;
Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы төртінші шағын ауданының су құбыры желілерін қайта жаңғырту – 60 911 мың теңге;
Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы оныншы шағын ауданының су құбыры желілерін қайта жаңғырту – 21 420 мың теңге;
Бөрлі ауданы Бөрлі ауылындағы жеке тұрғын үй құрылысына арналған аумақты газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау инженерлік-коммуникациялық желілерін салу. Түзету (су құбыры желілерін алынып тасталды) – 146 317 мың теңге;
Бөрлі ауданы Димитрово ауылында су құбырының құрылысы – 29 703 мың теңге;

на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 816 854 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах - 522 049 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах – 929 070 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах - 1 160 326 тысяч тенге;
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" - 165 438 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6.Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 4 695 179 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 33 202 тысячи тенге;
гарантированный социальный пакет - 15 817 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях - 10 143 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 76 466 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильной дороги районного значения KL-BR-4 Кентубек – Караганды - Аккудук 0-57 километр, Бурлинского района. Ремонтируемый участок 0-14 километр - 900 000 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги в село Жарсуат Бурлинского района – 129 145 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги в село Кентубек Бурлинского района – 89 137 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги в село Бумаколь Бурлинского района – 250 974 тысячи тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома № 27А в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (без наружных инженерных сетей и благоустройства) - 355 334 тысячи тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома № 26 в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (без наружных инженерных сетей и благоустройства) - 887 453 тысячи тенге;
реконструкция водопроводных сетей пятого микрорайона города Аксай Бурлинского района - 49 696 тысяч тенге;
реконструкция водопроводных сетей четвертого микрорайона города Аксай Бурлинского района - 60 911 тысяч тенге;
реконструкция водопроводных сетей десятого микрорайона города Аксай Бурлинского района - 21 420 тысяч тенге;
строительство инженерно-коммуникационных сетей газоснабжения, электроснабжения, водоснабжения в районе, предназначенный для индивидуальной жилищной застройки в селе Бурлин Бурлинского района. Корректировка (исключены сети водоснабжения) - 146 317 тысяч тенге;
строительство водопровода в селе Димитрово Бурлинского района - 29 703 тысячи тенге;

Бөрлі ауданы Қарашығанақ ауылында су құбырының құрылысы – 33 705 мың теңге;
Бөрлі ауданы Успеновка ауылындағы су құбырын қайта құрылымдау (түзету) – 58 005 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының екінші, үшінші шағынаудандарының автожолының құрылысы – 0 теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласы, бес А ықшамауданының автожолының құрылысы – 18 483 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының Солтүстік көшесінде жолының құрылысы - 0 теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласында Береке көшесінде жолының құрылысы - 0 теңге;
Бөрлі ауданы Жарсуат ауылында ауылішілік жолдарының құрылысы – 32 799 мың теңге;
Тұрғын үй сертификаттарын беруге – 50 000 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 268 850 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй сатып алуға – 1 146 791 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек – 30 828 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К.Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Батыс Қазақстан облысы
Бөрлі аудандық мәслихатының
2024 жылғы 10 мамырдағы
№13-1 шешіміне қосымша
Бөрлі аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 9-1 шешімінің 1 – қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

строительство водопровода в селе Карачаганак Бурлинского района - 33 705 тысяч тенге;
реконструкция водопровода в селе Успеновка Бурлинского района (корректировка) - 58 005 тысяч тенге;
строительство автомобильной дороги второго, третьего микрорайона города Аксай Бурлинского района - 0 тенге;
строительство дорог микрорайона пять А города Аксай Бурлинского района – 18 483 тысячи тенге;
строительство дорог по улице Солтүстік города Аксай Бурлинского района - 0 тенге;
строительство дорог по улице Береке города Аксай Бурлинского района - 0 тенге;
строительство внутрипоселковых дорог села Жарсуат Бурлинского района – 32 799 тысяч тенге;
предоставление жилищного сертификата – 50 000 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 268 850 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 1 146 791 тысяча тенге;
социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан – 30 828 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К.Ермекбаев
Республика Казахстан
Западно - Казахстанская область
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 10 мая 2024 года №13-1
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года № 9-1
Районный бюджет на 2024 год
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование