Бөрлі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 9-1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 22-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 9-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 661 232,004 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 299 394,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 146 487,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 502,704 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 191 847 мың теңге;
2) шығындар – 21 784 487,304 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 298 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 653 174 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 617 876 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 158 553,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 158 55,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 119 282 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 428 606 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 467 877,3 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Батыс Қазақстан облысы
Бөрлі аудандық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 22-1 шешіміне қосымша
Бөрлі аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 9-1 шешімінің 1 – қосымшасы
2024 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 9-1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 декабря 2024 года № 22-1
Бурлинский районный маслихат Западно – Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 9-1, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 661 232,004 тысячи тенге:
налоговые поступления – 10 299 394,4 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 146 487,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 502,704 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 7 191 847 тысяч тенге;
2) затраты – 21 784 487,304 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 298 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 653 174 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 617 876 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 158 553,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 158 553,3 тысячи тенге:
поступление займов – 3 119 282 тысячи тенге;
погашение займов – 1 428 606 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 467 877,3 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К. Ермекбаев
Республика Казахстан
Западно - Казахстанская область
Приложение к решению
Бурлинского районного маслихата
от 19 декабря 2024 года № 22-1
Приложение 1 к решению
Бурлинского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года № 9-1
Районный бюджет на 2024 год
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

61 600,000
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
732 004,000
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
38 209,000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 209,000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38 209,000
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
0,000
2
Әлеуметтік көмек
474 175,000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
474 175,000
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0,000
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 839,000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
616,000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
158 233,000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 120,000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
167 204,000
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
128 163,000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
219 620,000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
168 120,000
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 220,000
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
423,000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
478,000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
102 999,000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51 500,000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
51 500,000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 074 897,300
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 135 468,000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

61 600,000
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
732 004,000
1
Социальное обеспечение
38 209,000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 209,000
005
Государственная адресная социальная помощь
38 209,000
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
0,000
2
Социальная помощь
474 175,000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
474 175,000
002
Программа занятости
0,000
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 839,000
006
Оказание жилищной помощи
616,000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
158 233,000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 120,000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
167 204,000
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
128 163,000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
219 620,000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
168 120,000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 220,000
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
423,000
021
Капитальные расходы государственного органа
0,000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
478,000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
102 999,000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51 500,000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
51 500,000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 074 897,300
1
Жилищное хозяйство
5 135 468,000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)