Жәнібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 14-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 10 мамырдағы № 19-3 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 14-2 "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 699 140 мың теңге:
салықтық түсімдер – 880 406 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 950 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 465 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 795 319 мың теңге;
2) шығындар – 7 336 530 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54 369 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 101 530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 161 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -691 759 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 691 759 мың теңге:
қарыздар түсімі – 488 960 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 161 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 249 960 мың теңге.;
6 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер мен кредиттердің жалпы сомасы – 937 892 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
келесі мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға кредиттер – 387 430 мың теңге.".
7 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 3 583 825 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
келесі мазмұндағы оң екінші абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений в решение Жанибекского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 14-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 мая 2024 года № 19-3
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 14-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 699 140 тысяч тенге:
налоговые поступления – 880 406 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 950 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 465 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 795 319 тысяч тенге;
2) затраты – 7 336 530 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54 369 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 101 530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 161 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -691 759 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 691 759 тысяч тенге:
поступление займов – 488 960 тысяч тенге;
погашение займов – 47 161 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 249 960 тысяч тенге.;
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 937 892 тысячи тенге:";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"кредиты на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 387 430 тысяч тенге.".
в пункте 7:
абзац первый изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 3 583 825 тысяч тенге:";
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:

006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектегі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 827
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54 065
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
57 963
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58 137
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 137
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 837
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 460
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 468 982
1
Тұрғын үй шаруашылығы
455 409
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 495
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
14 495
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
440 914
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
440 914
2
Коммуналдық шаруашылық
951 671
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
951 671
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
22 123
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
929 548
3
Елді-мекендерді көркейту
61 902
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61 902
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
3 532
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
300
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру

006
Оказание жилищной помощи
5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 500
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 827
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54 065
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
57 963
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 137
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 137
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 837
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 460
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 468 982
1
Жилищное хозяйство
455 409
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 495
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
14 495
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
440 914
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
440 914
2
Коммунальное хозяйство
951 671
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
951 671
005
Развитие коммунального хозяйства
22 123
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
929 548
3
Благоустройство населенных пунктов
61 902
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61 902
015
Освещение улиц в населенных пунктах
3 532
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
300
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов