Жәнібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 14-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 тамыздағы № 24-1 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы №14-2 "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 606 774 мың теңге:
салықтық түсімдер – 975 875 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 481 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 465 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 602 953 мың теңге;
2) шығындар – 8 341 039 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54 369 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 101 530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 161 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -788 634 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 788 634 мың теңге:
қарыздар түсімі – 585 835 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 161 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 249 960 мың теңге.;
7 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 973 878 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 32 353 мың теңге;";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы аудандық маңызы бар Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен, 92-128 (36) шақырым автожолын күрделі жөндеуге – 1 646 018 мың теңге;";
сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы Жәнібек ауылындағы Абдрахманов, Жұмаев, Жәнекешев, Иманов, Абуллин-Мусин көшелері аралығы және Өтемісов көшесінен солтүстік айналма жолға дейінгі аралығы, Мәметова көшесінің Жеңіс көшесінен Жәнібек ауылының шығыс жақ бөлігіне дейінгі жалғасы, Шарафетдинов көшесінің Өтемісов-Халиуллин көшелері аралығында орналасқан бөлігіндегі көшелерді күрделі жөндеуге – 694 609 мың теңге;";
оң екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Жанибекского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 14-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 августа 2024 года № 24-1
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 21 декабря 2023 года №14-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 606 774 тысячи тенге:
налоговые поступления – 975 875 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 481 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 465 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 602 953 тысячи тенге;
2) затраты – 8 341 039 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54 369 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 101 530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 161 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -788 634 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 788 634 тысяч тенге:
поступление займов – 585 835 тысяч тенге;
погашение займов – 47 161 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 249 960 тысяч тенге.;
в пункте 7:
абзац первый изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 4 973 878 тысяч тенге:";
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 32 353 тысячи тенге;";
абзац шестой изложить в новой редакции:
"на капитальный ремонт 92-128 (36) автодороги районного значения Жанибек-Таловка-Малый Узень, Жанибекского района – 1 646 018 тысяч тенге;";
абзац восьмой изложить в новой редакции:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц имени Абдрахманова, Жумаева, Жанекешева, по улице Иманова промежутки между улицами Абдуллина-Мусина и Утемисова-северная кольцевая дорога, по улице Маметовой от Женис до восточной окраины села Жанибек, по улице Шарафетдинова промежуток между улицами Утемисова-Халиуллина в селе Жанибек, Жанибекского района – 694 609 тысяч тенге;";
абзац двенадцатый изложить в новой редакции:

5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектегі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 827
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54 050
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
48 222
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58 662
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 662
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 362
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 460
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 526 601
1
Тұрғын үй шаруашылығы
553 280
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 491
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15 491
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
537 789
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
537 789
2
Коммуналдық шаруашылық
948 904
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
948 904
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
19 356
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
929 548
3
Елді-мекендерді көркейту
24 417
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 417
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
1 414
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
300
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
22 703
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 500
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 827
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54 050
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
48 222
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 662
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 662
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32 362
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 460
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 526 601
1
Жилищное хозяйство
553 280
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 491
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15 491
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
537 789
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
537 789
2
Коммунальное хозяйство
948 904
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
948 904
005
Развитие коммунального хозяйства
19 356
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
929 548
3
Благоустройство населенных пунктов
24 417
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 417
015
Освещение улиц в населенных пунктах
1 414
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
300
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
22 703
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство