Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 10-2 "2024-2026 жылдарға арналған Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 7 маусымдағы № 15-31 шешімі
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 10-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №190487 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 686 396 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 757 705 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 92 621 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 825 484 мың теңге;
2) шығындар – 9 023 737 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 194 041 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 455 962 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 261 921 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 531 382 мың теңге:
қарыздар түсімі – 455 962 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 261 921 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 337 341 мың теңге.
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 810 464 мың теңге ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 455 962 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға– 35 300 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 996 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 5 344 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 161 862 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Макаров ауылында ауылдық клуб құрылысына – 150 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Көшім ауылында ауылдық клуб құрылысына – 1 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 21 декабря 2023 года № 10-2 "О бюджете района Бәйтерек Западно-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 7 июня 2024 года № 15-31
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек Западно-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 10-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №190487) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 686 396 тысячи тенге:
налоговые поступления – 4 757 705 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 92 621 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 3 825 484 тысячи тенге;
2) затраты – 9 023 737 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 194 041 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 455 962 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 261 921 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 531 382 тысячи тенге:
поступление займов – 455 962 тысячи тенге;
погашение займов – 261 921 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 337 341 тысяча тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
"1) учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 810 464 тысячи тенге:
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 455 962 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 35 300 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 996 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 5 344 тысячи тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 161 862 тысячи тенге;
на строительство сельского клуба в селе Макарово района, Бәйтерек – 150 000 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Кушум района, Бәйтерек – 1 000 тысяч тенге;

2) 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 3 455 036 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 30 920 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 380 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 67 057 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген тұлға топтарына әлеуметтік көмекке – 72 733 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Сырым Батыр ауылына автожолын кірме жолын күрделі жөндеуге – 283 124 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Озерное ауылына 2 шақырым автожолын кірме жолын күрделі жөндеуге – 137 119 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Красноармейское 1,7 шақырым ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 154 466 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Болашақ ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 112 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына 0 -5,6 шақырым кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеуге – 21 420 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичуринское 1 ауылындағы көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 366 516 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылындағы ауылішілік жолдарды күрделі жөндеуге (түзету)– 174 034 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Байқоныс ауылдық округі, Новенький ауылындағы ауылішілік көлік жолдарын күрделi жөндеуге (2 шақырым) – 271 505 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное ауылының ауылішілік көшелерінің көлік жолының күрделі жөндеуге – 267 855 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Рубежинское ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 700 240 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Щапов ауылында ауылдық клуб құрылысына – 58 655 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Переметный ауылдық округі Деркөл өзенінде бөгет салуға – 110 710 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарды ұсынуға – 10 000 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 69 901 мың теңге;
аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беруге – 542 401 мың теңге;
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.".

2) учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 3 455 036 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 30 920 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 380 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 67 057 тысяч тенге;
на социальную выплату отдельным категориям граждан – 72 733 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Сырым Батыр, района Бәйтерек – 283 124 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Озерное, района Бәйтерек 2 километра – 137 119 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Красноармейское, района Бәйтерек 1,7 километра – 154 466 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Болашақ, района Бәйтерек – 112 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Шалғай 0 -5,6 километра, района Бәйтерек – 21 420 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог к селу Мичуринское 1, района Бәйтерек – 366 516 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Егіндібұлақ, района Бәйтерек (корректировка) – 174 034 тысячи тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Новенький, сельского округа Байқоныс, района Бәйтерек, (2 километра) – 271 505 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог внутрипоселковых улиц в селе Раздольное, района Бәйтерек – 267 855 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Рубежинское, района Бәйтерек – 700 240 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Щапово, района Бәйтерек – 58 655 тысяч тенге;
на строительство плотины на реке Деркул в Переметнинском сельском округе, района Бәйтерек – 110 710 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 69 901 тысяча тенге;
на приобретение жилья для социально-уязвимых слоев населения – 542 401 тысяча тенге;
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2024 года.".