Казталов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 мамырдағы № 17-6 шешімі
Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №11 - 1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 674 539 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 280 570 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 351 474 мың теңге;
2) шығындар – 8 748 180 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 112 372 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 380 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 176 013 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 176 013 мың теңге:
қарыздар түсімі – 206 752 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 94 380 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 63 641 мың теңге.
4 - тармақ 1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
1) республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан жалпы сомасы – 1 129 539 мың теңге:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 18 200 мың теңге;
санаторийлік - курорттық емдеуге – 243 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 5 098 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 186 764 мың теңге;
Жалпактал ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғыртуға – 100 000 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 205 709 мың теңге;
Қараоба ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 328 218 мың теңге;
Бостандық ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 78 555 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;

О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 11-1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 мая 2024 года № 17-6
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 22 декабря 2023 года №11 - 1 "О районном бюджете на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 674 539 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 280 570 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 351 474 тысячи тенге;
2) затраты – 8 748 180 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 112 372 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 206 752 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 380 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 176 013 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 176 013 тысячи тенге:
поступление займов – 206 752 тысячи тенге;
погашение займов – 94 380 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
подпункт 1) пункта 4 изложить в новой редакции:
1) из республиканского бюджета и Национального фонда в общей сумме – 1 129 539 тысяч тенге:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 18 200 тысяч тенге;
на санаторно - курортное лечение – 243 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 5 098 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 186 764 тысячи тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в с.Жалпактал – 100 000 тысяч тенге;
на строительство внутри поселковых дорог в с. Кайынды – 205 709 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба – 328 218 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Бостандык– 78 555 тысяч тенге
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 206 752 тысячи тенге;

4 - тармақ 2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 4 363 066 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 193 603 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 25 794 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 48 336 мың теңге;
" Талдыапан 9 - 18 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 1 073 475 мың теңге;
" Болашак 0 - 1 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 35 420 мың теңге;
" Жанатан 0 - 10 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 54 951 мың теңге;
Қайыңды ауылында 150 орындық мәдениет үйінің құрылысына – 23 340 мың теңге;
Қараоба ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 183 036 мың теңге;
Бостандық ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 42 506 мың теңге;
Казталов ауданының шығындарын өтеуге - 186 362 мың теңге;
Казталов ауданы елді мекендеріне тарта отырып, Искра топтық су құбырын қайта құру нысаны бойынша ЖСҚ әзірлеу – 68 525 мың теңге;
Тұрғын үй сертификаттарын беру - 10 000 мың теңге;
Казталов ауданының мамандары үшін қызметтік тұрғын үй сатып алуға -114 084 мың теңге;
Ақпәтер ауылында электр желілерінің құрылысы – 142 412 мың теңге;
" Беспішен – Қошанкөл – Қараоба " аудандық маңызы бар 15 - 49 км. (34 км) автомобиль жолын күрделі жөндеу – 512 201 мың теңге;
" Жаңатан ауылына кіреберіс аудандық маңызы бар автомобиль жолының " 0 - 10 шақырымын орташа жөндеу – 18 648 мың теңге;
Тұрғын үй сатып алуға кредит беру – 1 549 718 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу – 80 655 мың теңге;
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
" 8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 208 135 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Аталған сомаларды аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округі бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады ".
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

подпункт 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 4 363 066 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 193 603 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 25 794 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 48 336 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Талдыапан " 9 - 18 км – 1 073 475 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Болашак " 0 - 1 км – 35 420 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Жанатан " 0 - 10 км - 54 951 тысяча тенге;
на строительство дома культуры Кайындинского сельского округа – 23 340 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба Казталовского района ЗКО – 183 036 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Бостандык Казталовского района ЗКО – 42 506 тысяч тенге;
на компенсацию потерь Казталовского района - 186 362 тысячи тенге;
на разработку ПСД по проекту "Реконструкция группового водоснабжения Искра с привлечением населенных пунктов Казталовского района" - 68 525 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
на приобретение служебного жилья для специалистов Казталовского района – 114 084 тысячи тенге;
на строительство электрических линий в с.Акпатер – 142 412 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения " Беспишен – Кушанколь – Караоба " 15 - 49 км (34 км) – 512 201 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Жанатан " 0 - 10 км – 18 648 тысяч тенге;
кредитование районных бюджетов на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 1 549 718 тысяч тенге;
на приобретение жилья жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 80 655 тысяч тенге;
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 208 135 тысяч тенге:
Распределение указанных сумм бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района ";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
628 479
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
232 955
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
232 955
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
232 955
2
Әлеуметтiк көмек
328 801
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
328 801
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104 606
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 323
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 773
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай - ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
77 599
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
66 723
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 723
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 966
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 257
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2 290 283
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 964 743
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 010
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 010
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 959 733
004
Инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 612
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 949 121
2
Коммуналдық шаруашылық
310 230
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
628 479
1
Социальное обеспечение
232 955
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
232 955
005
Государственная адресная социальная помощь
232 955
2
Социальная помощь
328 801
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
328 801
006
Оказание жилищной помощи
1 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104 606
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 323
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 773
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно - ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно - курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
77 599
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
66 723
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 723
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 966
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 257
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 500
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
2 290 283
1
Жилищное хозяйство
1 964 743
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 010
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 010
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 959 733
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры
10 612
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 949 121
2
Коммунальное хозяйство
310 230
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

19 920
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
118 479
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 208
003
Жастар саясаты саласында іс - шараларды іске асыру
68 271
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 962
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 962
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
138 568
6
Жер қатынастары
39 056
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39 056
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 056
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
99 512
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
99 512
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
99 512
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
58 694
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
58 694
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
58 694
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 894
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
13 700
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100
12
Көлiк және коммуникация
1 787 775
1
Автомобиль көлiгi
1 778 068
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 778 068
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
22 857
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
51 759
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді - мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 703 452
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
9 707
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

19 920
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
118 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
50 208
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
68 271
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
4 962
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
138 568
6
Земельные отношения
39 056
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39 056
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
39 056
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
99 512
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
99 512
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
99 512
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
58 694
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
58 694
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
58 694
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
44 894
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
13 700
015
Капитальные расходы государственного органа
100
12
Транспорт и коммуникации
1 787 775
1
Автомобильный транспорт
1 778 068
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 778 068
022
Развитие транспортной инфраструктуры
22 857
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
51 759
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 703 452
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
9 707
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)