Казталов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 тамыздағы № 20-2 шешімі
Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №11 - 1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 431 239 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 130 570 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 258 174 мың теңге;
2) шығындар – 11 013 178 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 112 372 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 380 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 694 311 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 694 311 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 771 967 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 141 297 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 63 641 мың теңге.
4 - тармақ 1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
1) республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан жалпы сомасы – 722 766 мың теңге:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 18 200 мың теңге;
санаторийлік - курорттық емдеуге – 243 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 5 098 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 186 764 мың теңге;
Жалпактал ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғыртуға – 100 000 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 205 709 мың теңге;
Қараоба ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 0 теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
4 - тармақ 2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 7 241 754 мың теңге:

О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 11-1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 августа 2024 года № 20-2
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 22 декабря 2023 года №11 - 1 "О районном бюджете на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 431 239 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 130 570 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 258 174 тысячи тенге;
2) затраты – 11 013 178 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 112 372 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 206 752 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 380 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 694 311 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 694 311 тысяча тенге:
поступление займов – 1 771 967 тысяч тенге;
погашение займов – 141 297 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 63 641 тысяча тенге.
подпункт 1) пункта 4 изложить в новой редакции:
1) из республиканского бюджета и Национального фонда в общей сумме – 722 766 тысяч тенге:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 18 200 тысяч тенге;
на санаторно - курортное лечение – 243 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 5 098 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 186 764 тысячи тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в с.Жалпактал – 100 000 тысяч тенге;
на строительство внутри поселковых дорог в с. Кайынды – 205 709 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба – 0 тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 206 752 тысячи тенге;
подпункт 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 7 241 754 тысяч тенге:

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 120 718 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 19 338 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 73 792 мың теңге;
" Талдыапан 9 - 18 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 1 073 475 мың теңге;
" Болашак 0 - 1 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 35 420 мың теңге;
" Жанатан 0 - 10 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 54 951 мың теңге;
Қайыңды ауылында мәдениет үйінің құрылысына – 23 340 мың теңге;
Қараоба ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 460 509 мың теңге;
Бостандық ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 42 506 мың теңге;
Казталов ауданының шығындарын өтеуге - 336 362 мың теңге;
Казталов ауданы елді мекендеріне тарта отырып, Искра топтық су құбырын қайта құру нысаны бойынша ЖСҚ әзірлеу – 68 525 мың теңге;
Тұрғын үй сертификаттарын беру - 10 000 мың теңге;
Казталов ауданының мамандары үшін қызметтік тұрғын үй сатып алуға -114 084 мың теңге;
Ақпәтер ауылында электр желілерінің құрылысы – 142 412 мың теңге;
" Беспішен – Қошанкөл – Қараоба " аудандық маңызы бар 15 - 49 км. (34 км) автомобиль жолын күрделі жөндеу – 2 512 201 мың теңге;
" Жаңатан ауылына кіреберіс аудандық маңызы бар автомобиль жолының " 0 - 10 шақырымын орташа жөндеу – 18 648 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтарына тұрғын үй сатып алуға кредит беру – 1 565 215 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу – 472 030 мың теңге;
Казталов аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын паспорттау жұмысы 524 км – 59 476 мың теңге;
Казталов ауданының Талдыапан, Сарықұдық, Қайшақұдық және Қособа ауылдарды сумен жабдықтау үшін су тазарту жабдықтарын сатып алуға – 38 752 мың теңге;
8 -тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 219 897 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:"
Аталған сомаларды аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округі бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на выплату государственной адресной социальной помощи – 120 718 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 19 338 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 73 792 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Талдыапан " 9 - 18 км – 1 073 475 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Болашак " 0 - 1 км – 35 420 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Жанатан " 0 - 10 км - 54 951 тысяча тенге;
на строительство дома культуры Кайындинского сельского округа – 23 340 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба Казталовского района ЗКО – 460 509 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Бостандык Казталовского района ЗКО – 42 506 тысяч тенге;
на компенсацию потерь Казталовского района - 336 362 тысячи тенге;
на разработку ПСД по проекту "Реконструкция группового водоснабжения Искра с привлечением населенных пунктов Казталовского района" - 68 525 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
на приобретение служебного жилья для специалистов Казталовского района – 114 084 тысячи тенге;
на строительство электрических линий в с.Акпатер – 142 412 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения " Беспишен – Кушанколь – Караоба " 15 - 49 км (34 км) – 2 512 201 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Жанатан " 0 - 10 км – 18 648 тысяч тенге;
кредитование районных бюджетов на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 1 565 215 тысяч тенге;
на приобретение жилья жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 472 070 тысяч тенге;
Паспортизация автомобильных дорог районного значения 524 км Казталовского района – 59 476 тысяч тенге
на приобретение водоочистительного оборудования для водоснабжения сел Талдыапан, Сарыкудык, Кайшакудук и Кособа – 38 752 тысячи тенге;
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 219 897 тысяч тенге:"
Распределение указанных сумм бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района ;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

20 361
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
117 879
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 003
003
Жастар саясаты саласында іс - шараларды іске асыру
65 876
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 962
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 962
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80 625
6
Жер қатынастары
39 547
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39 547
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 547
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
41 078
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 078
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41 078
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 829
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 829
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
66 829
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 185
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
13 700
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 944
12
Көлiк және коммуникация
3 787 975
1
Автомобиль көлiгi
3 778 268
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 778 268
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
23 057
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
51 759
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді - мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 703 452
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
9 707
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

20 361
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
117 879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
52 003
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
65 876
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
4 962
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 625
6
Земельные отношения
39 547
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39 547
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
39 547
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
41 078
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 078
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41 078
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 829
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 829
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
66 829
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46 185
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
13 700
015
Капитальные расходы государственного органа
6 944
12
Транспорт и коммуникации
3 787 975
1
Автомобильный транспорт
3 778 268
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 778 268
022
Развитие транспортной инфраструктуры
23 057
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
51 759
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 703 452
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
9 707
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)