Сырым аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 15-3 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 мамырдағы № 19-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы №15-3 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 264 228 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 064 351 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 177 677 мың теңге;
2) шығындар – 5 410 778 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 79 825 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 155 064 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 239 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 226 375 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 226 375 мың теңге;
қарыздар түсімі – 155 064 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 239 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 146 550 теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры, республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 956 604 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры трансферттері – 46 365 мың теңге:
Тоғанас ауылындағы мәдени демалыс орталығының құрылысына – 46 365 мың теңге;
2) республикалық бюджет трансферттері – 630 904 мың теңге:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 11 410 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 656 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 186 764 мың теңге ;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 3 557 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 15-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 мая 2024 года № 19-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 15-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 264 228 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 064 351 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 10 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 177 677 тысяч тенге;
2) затраты – 5 410 778 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 79 825 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 155 064 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 239 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 226 375 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 226 375 тысяч тенге;
поступление займов – 155 064 тысячи тенге;
погашение займов – 75 239 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 146 550 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, республиканских, областных трансфертов и кредитов на общую сумму 2 956 604 тысячи тенге:
1) трансферты из Национального фонда Республики Казахстан – 46 365 тысяч тенге:
на строительство центра культурного досуга в селе Тоганас – 46 365 тысяч тенге;
2) трансферты из республиканского бюджета – 630 904 тысячи тенге:
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами - 11 410 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 656 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда социально-уязвимым слоям населения – 186 764 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета – 3 557 тысяч тенге;

Жымпиты ауылындағы кітапхана құрылысына (блокты-модульді ғимарат) – 355 739 мың теңге;
Жымпиты ауылындағы Алаш Орда көшесін электрмен жабдықтауға – 72 778 мың теңге;
3) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 2 124 271 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 42 506 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 517 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 40 981 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 52 809 мың теңге,
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 10 000 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 80 655 мың теңге;
аудандық бюджетке тұрғын үй сатып алуға кредит беруге – 464 916 мың теңге;
Қособа ауылына 0-14 км кірме жолын орташа жөндеуге – 295 172 мың теңге;
Қособа ауылына 14-26 км кірме жолын орташа жөндеуге – 116 145 мың теңге;
"Әулие Дадем Баба" кесенесіне апаратын автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 248 929 мың теңге;
Жымпиты ауылының Ж.Молдағалиев, Б.Момышұлы, С.Жонысов, Е.Сатаев көшелерінің ауылішілік жолдарын күрделі жөндеуге – 84 678 мың теңге;
Шағырлой ауылына кірме жолын орташа жөндеуге – 82 251 мың теңге;
Булан ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 219 685 мың теңге;
Бұлдырты ауылының К.Онғарбеков, Б.Момышұлы, О.Сапиев, Құрманғазы, Ершүриев, С.Датов көшелерінің ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 341 580 мың теңге;

на строительство библиотеки в селе Жымпиты (блочно-модульное здание) – 355 739 тысяч тенге;
на электроснабжение улицы Алаш Орда в селе Жымпиты – 72 778 тысяч тенге;
3) сумма трансфертов из областного бюджета – 2 124 271 тысяча тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 42 506 тысяч тенге;
гарантированный социальный пакет для детей – 8 517 тысяч тенге;
на социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – 40 981 тысяча тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 52 809 тысяч тенге,
на выдачу жилищных сертификатов - 10 000 тысяч тенге,
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда социально-уязвимым слоям населения – 80 655 тысяч тенге;
на кредитование районного бюджета на приобретение жилья – 464 916 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги 0-14 км в село Кособа – 295 172 тысячи тенге,
на средний ремонт подъездной дороги 14-26 км в село Кособа – 116 145 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги, ведущей к мавзолею "Аулие Дадем Баба" – 248 929 тысяч тенге,
на капитальный ремонт дорог улиц Ж. Молдагалиева, Б. Момышулы, С. Жонысова, Е. Сатаева села Жымпиты – 84 678 тысяч тенге,
на средний ремонт подъездной дороги к селу Шагырлой – 82 251 тысяча тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Булан – 219 685 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дорог улиц К. Онгарбекова, Б. Момышулы, О. Сапиева, Курмангазы, Ершуриев, С. Датова села Булдырты – 341 580 тысяч тенге,