Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 15-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 ақпандағы № 17-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы №15-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 427 862 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 069 636 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 650 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 27 240 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 317 336 мың теңге;
2) шығындар – 4 451 592 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 216 456 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 302 744 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 288 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 240 186 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру– 240 186 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 302 744 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 86 288 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 730 теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 529 103 мың теңге, соның ішінде:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 13 585 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеу – 656 мың теңге;
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру – 2 317 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 50 411 мың теңге;
Тасқала ауданы, Мерей ауылындағы электр желілерін қайта жаңғырту – 109 390 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Маметова, Панфилов, Чурилин, Кенжин, Шевченко, Жеңіс, Садовая көшелері бойынша көше жарығын қайта жаңарту – 50 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 15-1
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 февраля 2024 года года № 17-1
Таскалинский районный маслихат Западно–Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года №15-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы - 4 427 862 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 069 636 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 13 650 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 27 240 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 317 336 тысяч тенге;
2) затраты - 4 451 592 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 216 456 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 302 744 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 86 288 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -240 186 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 240 186 тысяч тенге.
поступление займов - 302 744 тысячи тенге;
погашение займов - 86 288 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 730 тысяч тенге;
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2024 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и кредиты из республиканского бюджета - 529 103 тысячи тенге, в том числе на:
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 13 585 тысяч тенге;
санаторно-курортное лечение – 656 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 2 317 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 50 411 тысяч тенге;
реконструкция линий электропередач в с. Мерей Таскалинского района – 109 390 тысяч тенге;
реконструкция уличного освещения по ул. Маметова, Панфилова, Чурилина, Кенжина, Шевченко, Женис, Садовая в с. Таскала Таскалинского района ЗКО – 50 000 тысяч тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 302 744 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 1 955 719 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 27 915 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 4 380 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 48 527 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Мереке ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 464 639 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Оян ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 448 555 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Мерей ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 292 602 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Ақтау ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 365 839 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Чижа-2 ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеу – 293 262 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 10 000 мың теңге.";
3) субвенциялар – 1 135 258 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 302 744 тысячи тенге;
2) целевые трансферты из областного бюджета - 1 955 719 тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь - 27 915 тысяч тенге;
государственный социальный пакет - 4 380 тысяч тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 48 527 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автодороги к п.Мереке Таскалинского района ЗКО – 464 639 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Оян Таскалинского района, ЗКО – 448 555 тысяч тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог с.Мерей Таскалинского района ЗКО – 292 602 тысячи тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Актау, Таскалинского района, ЗКО – 365 839 тысяч тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог с.Чижа-2 Таскалинского района ЗКО – 293 262 тысячи тенге;
предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге.
3) субвенции – 1 135 258 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

43 144,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 144,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 883,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 883,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57 647,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 647,0
02
Қорғаныс
17 757,0
1
Әскери мұқтаждар
358,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
358,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
358,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
17 399,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 399,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 600,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 799,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 654,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 654,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 654,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 654,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
250 618,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 386,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 386,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 386,0
2
Әлеуметтiк көмек
194 569,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
194 569,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 613,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 613,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 495,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
132 092,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құр

43 144,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
43 144,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 883,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
46 883,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57 647,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57 647,0
02
Оборона
17 757,0
1
Военные нужды
358,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
358,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
358,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
17 399,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 399,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 600,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 799,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 654,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 654,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 654,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 654,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
250 618,0
1
Социальное обеспечение
10 386,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 386,0
005
Государственная адресная социальная помощь
10 386,0
2
Социальная помощь
194 569,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
194 569,0
006
Оказание жилищной помощи
1 613,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 613,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 495,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
132 092,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечен